Kolo.News.Ukraine.Region

Мер Одеси Труханов: пам'ятник Пушкіну перед міськрадою не треба прибирати

Мер Одеси Труханов: пам
Важливо
Мер Одеси Труханов: пам'ятник Пушкіну перед міськрадою не треба прибирати Новини України 19 серп 2023 в 20:25

Пам'ятник російському поету Олександру Пушкіну не треба прибирати з площі поряд з Одеською міською радою, заявив мер міста Геннадій Труханов. За його словами, Пушкін є відомим поетом, якого "люблять і поважають" в Україні та всьому світі.

Про це він розповів в інтерв'ю Радіо Свобода.

"З моєї точки зору? Пушкін – це відомий поет. Його люблять, поважають як українці, так і в усьому світі. Тому цей пам’ятник встановлений за кошти громади, збирали на нього кошти одесити й встановлювали одесити, ніяка не влада і не імператриця Катерина встановлювала пам’ятник Пушкіну, тим паче не Путін його встановлював", – сказав він.

На його думку, питання пам'ятника Пушкіну є "окремим", і якщо в той час мешканці Одеси встановили цей пам'ятник, то вони "мали на це підґрунтя". Труханов зазначив, що це питання має вирішувати громада.

"Моя персональна думка, що його [пам'ятник Пушкіну. – Ред.] не треба прибирати", – сказав Труханов.

Довідково

Погруддя російському поету Олександру Пушкіну в Одесі було споруджене у 1887-1889 роках на кошти, пожертвувані мешканцями міста. Його встановили поряд з будинком біржі, нині там розташована Одеська міська рада. Після широкомасштабного вторгнення РФ у 2022 році пам'ятник закрили захисною конструкцією.

Читайте також: На Полтавщині знесли останній пам’ятник Пушкіну

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар