Kolo.News.Ukraine.Region

В Україні зафіксували рекордну кількість справ про порноконтент, пов'язаний з дітьми

В Україні зафіксували рекордну кількість справ про порноконтент, пов
В Україні зафіксували рекордну кількість справ про порноконтент, пов'язаний з дітьми Новини України 19 серп 2023 в 16:11

Протягом семи місяців поточного року було зареєстровано 1943 справи за статтями про порнографію (ст.301 та 301-1 ККУ). Понад 64% всіх справ стосувалися порноконтенту, пов'язаного з дітьми, наводить статистику Опендатабот.

З року в рік кількість проваджень за цими статтями зростає, але пік припадає на 2023 рік. Якщо середньомісячна кількість справ за контент 18+ у 2021 та 2022 роках росла на 27%, то цьогоріч цей показник зріс вже на 77%.

Варто зазначити, що стаття 301-1 (порноконтент, пов’язаний з дітьми) була відокремлена у 2021 році, але статистика за нею у звітах ГПУ з’явилась у лише у 2022 році.

За даними BRDO, у 2021 році правоохоронці витратили близько 85,5 тис робочих годин на справи за статтею 301 ККУ про поширення дорослого порно. Це приблизно рік щоденної роботи без відпусток 41 слідчого.

Зазначається, що у 2021 році до суду потрапила лише половина справ про порно, ще 205 були закриті на етапі досудового слідства.

Нагадаємо, 15 серпня в Україні стартувало обговорення нового законопроекту щодо декриміналізації дорослого порноконтенту. Водночас у проекті не скасовується відповідальність за створення порно, пов’язаного з дітьми (ст. 301-1), і посилюється відповідальність за розповсюдження контенту 18+ серед неповнолітніх.

Наразі українське законодавство передбачає наступну відповідальність: — ст 301 ККУ виготовлення та обіг порно: штрафи до 68 тисяч грн, обмеження або позбавлення волі на строк до трьох років. У випадку, якщо контент поширився серед неповнолітніх, то сума штрафу зростає до 85 тисяч грн, а позбавлення волі — до пʼяти років. — ст 301-1, одержання доступу до дитячої порнографії, передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до шести років. Натомість чіткого розуміння, що саме вважається «розповсюдженням» порнографії, у держави немає, а стаття не вбачає різниці між власним та комерційним сексуальним контентом. Фактично, кожен українець може опинитися у ситуації, коли за відправку своїм партнерам чи знайомим еротичного фото або порновідео цілком можна отримати кримінальний вирок. Водночас люди, які займаються виготовленням дорослого контенту, не мають можливості бути захищеними, працювати офіційно та сплачувати податки.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар