Kolo.News.Ukraine.Region

Провів за ґратами 16,5 років: Вінницький апеляційний суд звільнив довічно ув'язненого

Вінницький апеляційний суд звільнив довічно ув
Вінницький апеляційний суд звільнив довічно ув'язненого Новини України 24 трав 2023 в 13:07

У зв'язку з хворобою Вінницький апеляційний суд звільнив від довічного позбавлення волі та подальшого відбування покарання львів'янина Володимира Панасенка. Він перебував у в'язниці 16 з половиною років.

Про це повідомила Суспільному адвокатка, дочка Володимира — Тетяна Панасенко.

За її словами, батько має важку хворобу. Яку саме — не розголошує. Своєї вини за злочин чоловік за цей час не визнав і, якщо дозволить здоров'я, боротиметься далі.

За ґратами Володимир Панасенко опинився у 2006 році. 27 листопада його затримали й звинуватили у тому, що він є замовником замаху на життя свого ділового партнера — директора львівського ринку "Шувар" Романа Федишина. Його автомобіль було підірвано. Сам Федишин у цей час був на відстані та отримав легкі тілесні ушкодження. Втім, внаслідок вибуху загинула випадкова перехожа – 14-річна школярка. 2008 року Апеляційний суд Львівської області та 2009-го Верховний Суд України засудили Панасенка до довічного позбавлення волі.

Аби довести, що батько не скоював того, у чому його звинуватили, дочка Володимира — Тетяна Панасенко — здобула фах юриста. У 2021 році до Вінницького міського суду Тетяна подала клопотання про звільнення Володимира Панасенка від подальшого відбування покарання у зв'язку з хворобою. 2022-го — суд клопотання відхилив. Подали скаргу до апеляційного. 23 травня 2023 року — рішення схвалили.

"Я всі шістнадцять з половиною років не визнавав своєї провини і не визнаю. Я боровся за своє життя і свободу з першого дня затримання. Я дуже дякую своїй сім'ї, яка всі ці роки на мене чекала, наповнювали життям. Давали мені віру, що у світі більше порядних людей. Так само хочу подякувати Вінницькому апеляційному суду. Там є судді, які керуються верховенством права і законом", — говорить Володимир Панасенко.

За словами Тетяни Панасенко, 23 травня суд поновив порушені права Володимира Панасенка, основне з яких — право на життя. Стан здоров'я чоловіка погіршився.

"Його хвороба входить до переліку хвороб, які дають підстави для звільнення — це захворювання органів дихання з легеневою недостатністю третьої стадії. Судово-медичні експерти наголосили на тому, що, перебуваючи у місцях неволі, його стан буде погіршуватися і становить загрозу для життя", — каже Тетяна.

Окрім доньки, чоловіка зустрічала з в'язниці дружина Лариса, а також адвокат першої інстанції Олександр Сарафанюк. Він відстоював права Панасенка у суді, а з початком повномасштабної війни став на захист Батьківщини. Каже, що справа Панасенка унікальна і така у його практиці поки одна.

За роки ув'язнення у Володимира Панасенка померла мама, одружився син, народився онук, з яким він навіть ще не бачився.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар