Kolo.News.Ukraine.Region

На Полтавщині проводять Форум рад внутрішньо переміщених осіб чотирьох областей України

На Полтавщині проводять Форум рад внутрішньо переміщених осіб чотирьох областей України
На Полтавщині проводять Форум рад внутрішньо переміщених осіб чотирьох областей України Новини України 17 серп 2023 в 13:00

Два дні поспіль у Полтаві відбувається Форум рад внутрішньо переміщених осіб східних областей України «Змі(ц)нюємо Україну!». Представники Луганської, Полтавської, Сумської та Харківської областей за підтримки УВКБ ООН діляться своїм досвідом із питань інтеграції ВПО на новому місці проживання. Про це повідомили в Полтавській ОВА.

Заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик розповів про досвід Полтавщини у створенні рад ВПО.

«Наш регіон став надійним тилом та гуманітарним хабом для всієї країни в ці найважчі часи. Проведення нинішнього форуму є дуже символічним, адже саме мешканців Харківської, Сумської та Луганської областей найбільше прийняла Полтавщина, – розповів Олексій Бруслик. – Ми вдячні Благодійному Фонду «Стабілізейшн Суппорт Сервісес», який надав експертну підтримку територіальним громадам області на шляху створення рад із питань ВПО. На Полтавщині в громадах уже існують 48 таких формувань різного виду. І наше завдання – до 1 вересня унормувати ці ради і привести у відповідність до постанови. Залучити до їхнього складу якомога більше ВПО, щоб люди мали можливість доносити свої проблеми, ідеї, пропозиції до органів місцевого самоврядування».

Ідея створення рад ВПО з’явилася 2019 року, розповіла програмна директорка БО БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Валерія Вершиніна.

«Усі ці роки шукаємо модель і шляхи подолання кризи, спричиненої військовими подіями. Створювати ради ніколи не буде просто, адже неможливо взяти чийсь досвід і приміряти його на себе. Кожна область унікальна. Тому цей форум – гарна нагода поділитися досвідом адаптації та інтеграції ВПО у різних куточках України. Тут зібралися носії унікальних досвіду та знань, які треба поширювати. Після форуму ми зможемо сформувати напрацювання, ідеї та рекомендації для використання по всій країні», – розповіла Валерія Вершиніна.

Учасники форуму обговорили роль рад ВПО у сприянні інтеграції в громади, механізми подолання бар’єрів. На дискусійних панелях окремо говорили про реалізацію права на житло, соціально-правовий захист. Представили кращі практики адаптації переселенців та намітили спільний план дій зі взаємодії рад ВПО у різних областях країни.

Читайте також: У Полтаві відкрили патріотичний стінопис, присвячений українській боротьбі

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар