Kolo.News.Ukraine.Region

У Полтавській області знешкодили міжрегіональну ботоферму

У Полтавській області знешкодили міжрегіональну ботоферму
У Полтавській області знешкодили міжрегіональну ботоферму Новини України 03 трав 2023 в 16:55

На Полтавщині Служба безпеки України ліквідувала мережу ботоферм із аудиторією майже 200 тисяч користувачів, які працювали на розхитування обстановки в Україні. Про це повідомили в Управлінні Служби безпеки в Полтавській області.

Кіберфахівці Служби безпеки викрили міжрегіональну мережу ботоферм, які поширювали дезінформацію для розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні.

Насамперед зловмисники намагались дискредитувати діяльність вищого військово-політичного керівництва нашої держави в умовах війни. Також вони розповсюджували хибні повідомлення про теракти в українських містах та "мінування" об’єктів з масовим скупченням людей.

Для "розгону" фейків створили анонімні акаунти у соцмережах Фейсбук, Інстаграм і Твіттер із загальною аудиторією у майже 200 тис. користувачів.

У результаті багатоетапної спецоперації у різних регіонах України знешкоджено дев'ять ботоферм і викрито їхніх організаторів. "Осередки" дезінформації діяли в Тернопільській, Полтавській, Черкаській, Сумській, Львівській, Чернівецькій, Харківській, Миколаївській та Закарпатській областях.

  • Під час обшуків у зловмисників виявлено:
  • комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності;
  • банківські картки, на які отримували гроші за інформаційні «вкиди»;
  • 5 тис. SIM-карт українських операторів мобільного зв’язку;
  • GSM-шлюзи та інше спеціалізоване обладнання.

На підставі зібраних доказів фігурантам планується повідомити про підозру за ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку).

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар