Kolo.News.Ukraine.Region

Афера з нерухомістю померлих громадян на понад 10 млн грн: на Дніпропетровщині судитимуть учасників злочинної організації

Афера з нерухомістю померлих громадян на понад 10 млн грн: на Дніпропетровщині судитимуть учасників злочинної організації
Важливо
Афера з нерухомістю померлих громадян на понад 10 млн грн: на Дніпропетровщині судитимуть учасників злочинної організації Новини України 08 черв 2023 в 12:50

Правоохоронці затримали 7-х фігурантів афери з продажу квартир померлих громадян. Вже зібрані докази щодо заволодіння квартирами 9 громадян на суму понад 10 млн грн. Ще одного учасника організації оголосили у розшук.

Про це повідомили в пресслужбі Національної поліції України.

"Організував діяльність угруповання із чітким розподілом ролей мешканець Дніпра. Основна «спеціалізація» - пошук, переоформлення та продаж квартир, власники яких померли, спадкоємці відсутні або не скористалися своїм правом на спадщину. Допомагали організаторові провернути оборудки з нерухомістю вісім спільників", - йдеться у повідомленні.

Учасники займалися пошуком нерухомості, збором інформації з реєстрів про власників та законних спадкоємців, виготовленням підробленого пакету документів для подальшої перереєстрації нерухомості на підставних осіб та її продажу добросовісним покупцям.

У серпні 2022 року поліцейські припинили діяльність злочинної організації шахраїв та затримали сімох фігурантів. У ході подальшого слідства було доведено причетність учасників злочинної організації до незаконного заволодіння дев’ятьома квартирами померлих громадян, спадкоємці яких не скористалися своїм законним правом на спадщину, та помешканням літньої жінки. За продаж нерухомості зловмисники отримали понад 10 мільйонів гривень, які розподілили між усіма залежно від відведених у «схемі» ролей.

Наразі за погодженням із Дніпропетровською обласною прокуратурою обвинувальний акт щодо організатора та сімох учасників злочинної організації скеровано до суду за кількома статтями Кримінального кодексу України: - ч. 1 та 2 ст. 255 (створення та участь у злочинній організації); - ч. 3 та 4 ст. 190 (шахрайство); - ч. 4 ст. 358 (підроблення офіційного документа, який посвідчується нотаріусом, з метою використання його іншою особою, вчинене злочинною організацією). Ще одного учасника угруповання оголошено в розшук.

Обвинуваченим може загрожувати до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Кілька порад від правоохоронців, як уберегтися від шахраїв: 1. уважно перевіряйте не лише правовстановлюючі документи, а й з’ясовуйте, коли була придбана нерухомість, поспілкуйтеся із сусідами; 2. угоди укладайте самостійно у вашого нотаріуса або через юриста, перевіряйте інформацію в комунальному БТІ; 3. перед оформленням договору купівлі-продажу нерухомості уважно продивіться всю доступну інформацію про контрагента та об'єкт нерухомості з можливих відкритих джерел та ресурсів; 4. якщо виникає необхідність у завдатку, потрібно оформлювати нотаріальний попередній договір, за яким і передавати гроші; 5. якщо квартира за останній рік-два перепродавалася кілька разів, при цьому за дорученням, варто відмовитися від покупки, якою б привабливою не була ціна.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар