Kolo.News.Ukraine.Region

На Черкащині вшанували пам’ять Тараса Шевченка

На Черкащині вшанували пам’ять Тараса Шевченка
На Черкащині вшанували пам’ять Тараса Шевченка Новини України 22 трав 2023 в 16:00

Сьогодні, 22 травня, з нагоди 162-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка в Каневі на Черкащині відбулася традиційна піша хода «Останнім шляхом Кобзаря».

Колона пройшла від Успенського собору до Чернечої гори, де знаходиться могила поета.

«Остання дорога Кобзаря» – це 14 кілометрів від Успенського собору, де відспівували поета у 1861-му та на плечах несли домовину до верхівки Чернечої гори. Нинішня ж традиційна хода проходить коротшим шляхом по кількох міських вулицях.

Участь у пам’ятному заході взяли представники обласної та місцевої влади, військові, духовенство та громадськість.

– Бережемо пам’ять про Генія нашого народу, – наголосив заступник очільника області Олександр Шамрай. – Бо в пам’яті – наша сила, а в словах духовного наставника – міць. Сьогодні на передовій наші мужні захисники й захисниці борються проти російського ворога. І обов’язково поборють це зло. Бо як писав Шевченко: «Борітеся- поборете». І так буде –  Україна переможе!

Довідково:

Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії, нині – Черкаська область.

Кобзар пішов із життя 10 березня 1861 року. Його тіло було поховане на Смоленському кладовищі в Петербурзі, але потім, згідно із «Заповітом», прах було перевезено до України.  Поховано Тараса Шевченка в  Каневі на Чернечій горі.

Читайте також: У Кропивницькому дендропарку розквітли майже чотири мільйони тюльпанів


0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар