Kolo.News.Ukraine.Region

215 тис. грн застави: Вищий антикорупційний суд скасував арешт судді районного суду Полтави

215 тис. грн застави: Вищий антикорупційний суд скасував арешт судді районного суду Полтави
215 тис. грн застави: Вищий антикорупційний суд скасував арешт судді районного суду Полтави Новини України 19 черв 2023 в 15:10

З під варти звільнили суддю Ленінського райсуду Полтави Сергія Кононенка. За ухвалою Вищого антикорупційного суду тримання під вартою замінили на внесення застави у 215 тис. грн та зобов’язали обвинуваченого здати закордонний паспорт й носити електронний браслет.

Про це відомо з Єдиного держреєстру судових рішень.

Нагадаємо, Сергія Кононенка затримали у серпні 2017 року. Слідство вважає, що суддя отримував хабарі від представника у двох різних цивільних справах за винесення рішень на користь позивачів. Після затримання судді не призначили запобіжний захід й відсторонили від посади через місяць. Справу щодо корупції НАБУ передало до Красноградського районного суду Харківської області в грудні 2017-го й в березні 2018-го Кононенко отримав запобіжний захід — особисте зобов’язання.

У вересні 2019 році кримінальну справу передали на розгляд Вищого антикорупційного суду. А торік у серпні Сергій Кононенко отримав вирок: сім років ув’язнення з позбавленням права обіймати організаційно-розпорядчі посади впродовж трьох років. Також суд позбавив його звання майора юстиції та конфіскував майно.

Проте у 26 травня Апеляційна палата суду скасувала вирок та призначила новий розгляд провадження у суді першої інстанції. Також за ухвалою Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, обвинуваченого взяли під варту на два місяці: Сергій Кононенко перебував у Державній установі «Київський слідчий ізолятор».

На початку червня адвокат підсудного звернувся з клопотанням про заміну запобіжного заходу і його замінили на внесення застави.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар