Kolo.News.Ukraine.Region

У Вінниці на території Домініканського монастиря тривають археологічні розкопки

У Вінниці на території Домініканського монастиря тривають археологічні розкопки
У Вінниці на території Домініканського монастиря тривають археологічні розкопки Новини України 08 лип 2023 в 14:55

На території комплексу Домініканського монастиря (нині Спасо-Преображенський кафедральний собор ПЦУ) у Вінниці тривають археологічні дослідження.

Роботи проводить Археологічна експедиція Вінницький обласний краєзнавчий музей.

Основним завданням досліджень цього року є розкриття і розчистка розкопу, який був досліджений у 2013-2017 роках. Тоді було виявлено різночасові споруди та об'єкти від початку XVI до XIX століття.

Фахівці провели дослідження, які дали змогу виявити на місці комплексу Домініканського монастиря потужні фундаменти, детальне призначення та датування яких ще належить встановити.

У 2018 році об’єкт досліджень було законсервовано, з можливістю подальшої музеєфікації. Цьогоріч міська влада ухвалила рішення відновити роботи. Фахівці мають дослідити територію і надати свої висновки з приводу її подальшого майбутнього.

"Ми знаємо, що домініканці описували своє життя у Вінниці з моменту започаткування монастиря у першій половині XVII століття. Також завдяки документам відомо, де саме було засновано перший монастир і що він був дерев’яним, але у нас немає його детального опису. Ми не знаємо, чи він був повністю дерев’яним, чи мав кам’яний фундамент. Але про життя самих домініканців, з їхніх документів, відомо більше. Так, наприклад, в найкращі часи на території монастиря мешкало до десяти осіб. Тому перший їхній комплекс не був дуже великим. З того, яким ми зараз бачимо виявлений у розкопі фундамент будівлі, можна зробити висновок, що він був розібраний на більш пізні споруди, тому що збереглася лише його невелика частинка (перехрестя фундаменту). Можливо тоді над ним розташовувалась якась споруда, яка і зберегла рештки фундаменту" – розповідає співробітниця Вінницького обласного краєзнавчого музею, кандидатка історичних наук Ольга Манігда.

Цьогоріч археологам вдалося знайти дві козацькі люльки з білої глини, які датують XVII століттям, кілька монет часів Російської імперії, два набори кахель XVIII століття, фрагменти кераміки XVII-XIX століття тощо.

Розкопки на об’єкті «Домініканський монастир» розпочалися в другій половині червня й триватимуть орієнтовно до кінця липня.


0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар