Kolo.News.Ukraine.Region

Понад пів мільйона гривень: в Одесі викрили командира одного з батальйонів у розтраті бюджетних коштів

В Одесі викрили командира одного з батальйонів у розтраті бюджетних коштів
В Одесі викрили командира одного з батальйонів у розтраті бюджетних коштів Новини України 23 трав 2023 в 16:10

В Одесі викрили командира батальйону, який закупив за завищеною ціною парко-гаражне обладнання, чим розтратив понад півмільйона бюджетних коштів.

Про це повідомили у пресслужбі поліції Одещини.

Правоохоронці встановили, що командир одного з батальйонів, у зв’язку із потребою проведення закупівлі парко-гаражного обладнання, доручив двом підлеглим моніторинг цінових пропозицій для визначення найбільш привабливих цін для закупівлі товару. Втім, попри отриману інформацію, що ринкова вартість потрібного їм обладнання фактично складає трохи понад 300 тисяч гривень, командир, реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на розтрату бюджетних коштів, наполіг на тому, щоб переможцем процедури закупівель стала ФОП, цінова пропозиція якої складала 1 000 000 гривень. А на заперечення підлеглих повідомив, що у разі не виконання зазначеної вимоги, ним будуть створені штучні перешкоди під час подальшого проходження військової служби, у тому числі шляхом відрядження військовослужбовців у район проведення активних бойових дій.

Складання та підписання завідомо невигідного договору про закупівлю парко-гаражного обладнання стало підставою для відрахування з бюджету вище зазначеної суми коштів, що перевищувала ринкову вартість предмета договору на понад 600 тисяч гривень, і призвело до спричинення збитків державі в особі Міністерства оборони України.

Фігуранту повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України (в розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненій у великих розмірах в умовах воєнного стану).

Такі дії караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Зараз вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Триває слідство.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар