Kolo.News.Ukraine.Region

Археологи відшукали у центрі Вінниці шість досі невідомих поховань

Археологи відшукали у центрі Вінниці шість досі невідомих поховань
Археологи відшукали у центрі Вінниці шість досі невідомих поховань Новини України 15 лип 2023 в 14:00

На території комплексу Домініканського монастиря у Вінниці тривають археологічні дослідження, які проводить Вінницький обласний краєзнавчий музей.

Завданням цьогорічних робіт Археологічної експедиції Вінницького обласного краєзнавчого музею є завершення досліджень на ділянці, доопрацювання виявлених об'єктів, уточнення датування. З-поміж цьогорічних знахідок артефакти Козацької доби – білоглиняні люльки «носогрійки» для паління, різноманітний асортимент посуду та пічних кахлів, монети Російської імперії.

Сьогодні в музеї повідомили про результати розкопок. Експедиція вже знайшла низку предметів, що датуються 17–20 ст. Серед таких:

фрагменти кераміки 17-18 ст. виявлені під час розкопок у об'єкті з потужним горілим шаром дерева та великою кількістю уламків посуду. Можливо, споруда використовувалась як погріб або схованка;

люльки "носогрійки" для паління. Виготовлені з білої глини та чудово орнаментовані, одна – із залишками зеленої поливи. Були поширені у 17-19 ст.;

ручка від керамічної сковорідки, розповсюдженої у другій половині 17-19 ст. мала назву "ронда" – глибока сковорідка на чотирьох керамічних ніжках та з пустотілою ручкою, у яку вставлявся дерев'яний тримач. Такі сковорідки набули розповсюдження у зв'язку з новим способом термічної обробки їжі;

набір скляних виробів, який використовувався, найвірогідніше, у фармацевтиці: флакони, пластина для розтирання порошків, допоміжний інструмент. Їх було виявлено у ніші споруди кінця 19 - поч. 20 ст.

шість поховань, які ще потребують детального наукового аналізу.

Після завершення робіт археологи нададуть місту висновок з приводу інтерпретації виявлених архітектурних залишків, а також можливості музеєфікації або консервації об'єкту досліджень.

Читайте також: У Вінниці відкрили пам’ятний знак “Жертвам ракетних ударів по Вінниці”

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар