Kolo.News.Ukraine.Region

Вінниця увійшла у трійку лідерів з перейменування топонімів

Вінниця увійшла у трійку лідерів з перейменування топонімів
Важливо
Вінниця увійшла у трійку лідерів з перейменування топонімів Новини України 17 лип 2023 в 10:11

Вінниця, Київ та Краматорськ стали містами-лідерами з деколонізації топонімів, які пов’язані з пропагандою російської імперської політики. Впродовж двох років у цих містах перейменували понад 200 об’єктів.

Про це йдеться у дослідженні від Transparency International.

За даними організації, протягом перших шести місяців 2023 року 22 міські ради змінили назви 959 топонімів.

У п'яти інших містах – Коломия, Миколаїв, Херсон, Черкаси, Чернівці, тривають консультації з громадськістю стосовно нових назв, планується перейменування принаймні 205 об'єктів.

На кінець травня 2023 року у 23 міських радах поки не було зафіксовано процесів деколонізації топонімів. Проте чотири міста - Бахмут, Маріуполь, Мелітополь і Рубіжне - перебувають під окупацією або там тривають бойові дії.

Організація TIU пояснює, що неправильно вважати, що місцева влада у решті міст, де ще не проводяться перейменування, гальмує ці процеси.

За минулий рік, від декількох до майже двох сотень перейменувань відбулося в 17 з 19 міст, і тепер топонімічні комісії можуть враховувати нові варіанти назв. Крім того, деякі міста вже завершили деколонізацію топонімів, як, наприклад Мукачівська міська рада.

Найбільше одномоментне перейменування топонімів відбулося у Краматорську. Тут змінили назви 277 вулиць та 1 парк.

Водночас у Вінниці, яка вже завершила деколонізацію міського простору (вулиць, скверів, площ, зелених зон тощо), у 2023 році змінили назви ще й 45 зупинок громадського транспорту. Натомість у Сумах перейменували 7 шкіл, що мали імена діячів радянської доби.

Загалом в організації з’ясували, що 42 міські ради з 50 досліджуваних вже перейменували 3225 топонімів.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар