В Одесі виготовляють для армії багі — маневрові, швидкі та легкі машини, для їзди по бездоріжжю. Одну з останніх передали бійцям ВМС, які у складі мобільних розрахунків полюють на російські дрони. У майстерні працюють одразу над кількома новими автівками.
З керівником проєкту, головою "Майстерні незламності" Олександром Гринюком зустрілось Суспільне та дізналось, як з'явилась ідея виробництва та над чим ще працюють там.
Перша машина була зроблена з ВАЗ 2108 - багі замовили для ППО. Відтоді попит на такі автівки був стабільним.
"Ми все прорахували й сказали: так, ми можемо це зробити. І ми отримали два таких замовлення для ППО. Перша машина була зроблена з ВАЗ 2108. Ми зняли мотор, ходову і ще купляли деякі запчастини. Технічні характеристики: іде по бездоріжжю швидко, маневровий, надійний", - пригадує Олександр Гринюк.
За словами чоловіка, одне багі можна виготовити за два-три тижні якщо працювати над ним щоденно. Однак у майстерні працюють одразу над кількома такими машинами, тому час виробництва збільшується. Під час виготовлення багі надважливим елементом є його прохідність.
"Кулеметну установку розробляли так, щоб вона працювала по бездоріжжю, аби вона їхала по піску та полями. Вона маневрова та швидка, щоб її можна було в посадці заховати, накрити. Коли повітряна тривога, така машина швидко завелась, вискочила, відпрацювала і міняє місце розташування", — пояснив Гринюк.
Чоловік розповів, що виготовлення багі поєднує з основною зайнятістю. Щодня приходить до майстерні на кілька годин раніше, щоб спланувати обсяги роботи.
"З роботи я йду по-різному, інколи о дев'ятій, а інколи виходить так, що треба встигнути до комендантської години. Я та хлопці працюємо і в суботу та неділю", — поділився Олександр.
Робітники у майстерні працюють не безкоштовно: у кожного є родини, зауважив Гринюк:
"Люди приходять й інколи з’являється паралельна робота. Так збираються гроші на життя й на запчастини для військових. У нас є коробка, де збирається фонд, який нам вдалося зібрати". Крім багі у майстерні беруться й за інші проєкти. Наприклад, лазня на колесах для військових. Зараз Олександр з робітниками працює над мобільним барбершопом.
"Є власник таких закладів в Одесі. Вони їздили на передову, аби постригти хлопців. Було незручно і я їм запропонував зробити барбершоп на колесах. На сьогодні ми його робимо. Нам ще залишилось всередині облаштувати, воду під'єднати. Думаю, що за тиждень-півтора закінчимо і він поїде туди", — розповів Олександр Гринюк.
Довідково: Перше офіційно відоме застосування багі у військовому конфлікті було у 1990-1991 роках у Перській затоці під час операції «Буря в пустелі». Їх використовували американські та британські солдати. Це були тримісні Fast Attack Vehicle. Після цього досвід перейняли й інші розвинені армії світу: Ізраїль, Австрія, Австралія, Франція, Об’єднані Арабські Емірати. У США, наприклад, сьогодні на озброєнні перебуває понад десять різних видів багі. В Україні цю нішу поки що заповнюють волонтерські зразки - здебільшого виготовлені на базі автомобілів ВАЗ.
вологість:
тиск:
вітер:
0 Коментарів
Додати коментар