Kolo.News.Ukraine.Region

Вранці поїхала, а в обід місто окупували: на Кіровоградщині працює лікарка з Берислава

Вранці поїхала, а в обід місто окупували: на Кіровоградщині працює лікарка з Берислава
Вранці поїхала, а в обід місто окупували: на Кіровоградщині працює лікарка з Берислава Регіони у війні 08 трав 2023 в 19:47

Лікарка-педіатр Яна Александрова з міста Берислав Херсонської області у перший день повномаштабної війни вимушена була покинути домівку та шукати порятунку і нового життя у більш безпечних регіонах України. Нині жінка працює в центрі первинної меддопомоги на Кіровоградщині.

Як виїжджала з Херсонської області та як облаштувалася на новому місці, Яна розповіла Суспільному.

"Вранці виїхали з Берислава, а в обід його окупували російські військові, їхали 25 годин", – так перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну згадує Яна Александрова. Нині вона з чоловіком і сином живуть у місті Мала Виска Новоукраїнського району Кіровоградщині. Перші три місяці з початку повномаштабної війни жили на заході України. Потім переїхали у Кривий Ріг.

Речі збирати та тікати з міста родина Яни вирішила 24 лютого 2022-го року, як почули перші вибухи. Це було близько 4:20 ранку.

"Ми живемо на березі Дніпра, вікна нашого балкону виходять на Каховську гідроелектростанцію. Закинули речі першої необхідності і виїхали в село. Там посиділи дві години, зібрались ще люди, і усі ми поїхали на захід України. Я сама була за кермом – 25 годин в дорозі", - розповідає лікарка.

З вересня 2022 року жінка працює у центрі первинної меддопомоги у Малій Висці на Кіровоградщині. Про вакансію дізналась, коли жила у Кривому Розі.

Житлом – трикімнатною квартирою – родину лікарки забезпечила місцева влада. Александрови платять лише за спожиті комунальні послуги. А на перспективу можуть і їм житло передати у власність.

"Якщо вона десять років пропрацює у нас, ми готові передати їй у власність це житло", - сказала заступниця міського голови Малої Виски Алла Жовтило.

У Малій Висці Яна Александрова має 908 пацієнтів, 70 з яких – немовлята. Колективом жінка задоволена. Каже, у новому місці її добре прийняли і місцеві мешканці, але думками інколи повертається додому. Щодня слідкує за новинами з Херсонської області.

Берислав був під окупацією російських військових 260 днів – з першого дня вторгнення до осені 2022 року. 11 листопада правий берег Херсона, в тому числі й Берислав, звільнили українські військові.

"День деокупації пам’ятаю. Це була радість. Всі зідзвонювались. У нас є друзі, які жили впродовж усієї окупації в Херсонській області, недалеко від Херсона", - розповіла Яна.

За словами жінки, після деокупації російські військові обстрілюють Берислав.

"Обстановка напружена. Рекомендують вивозити дітей. Більшість колег, які працювали в медколеджі, лікарні, уже виїхали. Залишились лише ті колеги, які не можуть залишити батьків, будинки".

Крім лікарської практики, Яна Александрова викладає медсестринство і педіатрію у Бериславському медичному коледжі. Розповіла, що сумує за своїми студентами, однак ще не вирішила, чи повернеться у рідне місто після перемоги України.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар