Kolo.News.Ukraine.Region

Полтавщина входить до десятки бюджетоформуючих регіонів України

Полтавщина входить до десятки бюджетоформуючих регіонів України
Полтавщина входить до десятки бюджетоформуючих регіонів України Регіони у війні 14 черв 2023 в 08:00

Полтавська область займає 6 місце в Україні за наповненням держбюджету. Входить до десятки бюджетоформуючих регіонів із часткою надходжень майже 4% поряд із Київською, Дніпропетровською, Львівською, Одеською та Харківською областями. За показником формування місцевого бюджету займає 8 місце.

Про це на апаратній нараді повідомила в.о. начальника ГУ ДПС у Полтавській області Алла Рябкова, інформуючи про стан забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів з урахуванням особливостей адміністрування податків і зборів у період воєнного стану.

      Полтавщина входить в десятку бюджету формуючих регіонів України. Наша частина в наповненню державного зведеного бюджету складає майже 4 відсотки. Ми стоїмо поруч з такими регіонами, як Київ, Київська область, Дніпро, Львівщина, Одеса і Харківська область. На сьогоднішній день на податковому обліку ГУ ДПС у Полтавській області перебуває майже 100 тисяч платників податків. Із них 40 тисяч – це юридичні особи, і 60 тисяч – це фізичні особи приватні підприємці.

Крім того, на сьогодні ГУ ДПС у Полтавській області адмініструє всіх платників Херсонського регіону, автономної республіки Крим і Севастополя. Це близько 300 тисяч платників податків.

      На сьогоднішній день нам забезпечено наповнення державного і місцевого бюджету в сумі майже 22 мільярда гривень. На сьогоднішній день у структурі надходжень зведеного бюджету лідирує добувна промисловість, вона складає 42%, сумарно це 9 мільярдів. Державне управління і оборона – це 10%, 2,1 мільярд. Сільське господарство – 9%, 1,9 мільярда. Переробна промисловість – 7%, 1,5 мільярда. Торгівля – 1,2 мільярда, що складає 6% і будівництво – 4%, сумарно 0,9 мільйонів гривень.

Майже всі галузі області показали позитивний переріст в надходженнях в цілому. Це державне управління і оборона, сільське господарство переробна промисловість торгівля. Гірша ситуація у будівництві і в добувній промисловості.

Щодо добувної промисловості, тут є об'єктивні чинники, які впливають на можливості наповнення державного бюджету. В першу чергу це пов'язано із змінами до законодавства, а саме на сьогоднішній день добувна галузь сплачує податки за видобуток нафти і газу по факту його реалізації, а не по факту видобування. Це в значній частині зменшило надходження до бюджету.

Крім того, спостерігається тенденція до зменшення ціни на природний газ і на нафту, відповідно 39,22%. Тому, за рахунок цього, спостерігається зменшення надходжень по добувній галузі.

Що стосується інших галузей економіки, то вони показують досить позитивний приріст в частині надходжень до бюджету.

Читайте також: Як Полтавщина допомагає Херсонщині

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар