Kolo.News.Ukraine.Region

Одеський зоопарк прихистив понад 200 тварин, яких віднесло водою з Херсонщини: подальша доля врятованих звірів

Одеський зоопарк прихистив понад 200 тварин, яких віднесло водою з Херсонщини
Одеський зоопарк прихистив понад 200 тварин, яких віднесло водою з Херсонщини Регіони у війні 15 черв 2023 в 17:56

Одеський зоопарк прихистив понад 200 тварин з підтоплених населених пунктів Херсонщини. У закладі знайшли свій тимчасовий дім жаби, пітони, вужі, черепашки, єнотоподібні собаки та навіть олень.

Яка буде подальша доля незвичайних переселенців, розповів директор одеського зоопарку Ігор Біляков, пише УНН.

“У дрібних тварин не дуже хороший стан, бо вони довгий час перебували у солоній воді. Бо, наприклад, для жаб таке середовище не притаманне. Цуценята також довго були у воді, через те у них був кишковий розлад, але вони вже в нас другий день, і все нормалізувалося, і вони вже починають добре їсти”, - розповів директор зоопарку.

У найтяжчому стані залишається самка оленя, яку передали до закладу військові моряки. Вона перебувала без питної води 5 днів, тому зараз вимушена проходити курс лікування, аби відновити свої сили після катастрофи, каже адміністрація зоопарку.

Щодо подальшої долі врятованих тварин, то у адміністрації зоопарку має намір їх відпустити. Проте тільки після одужання.

“У нас ніхто не залишиться, і якщо все буде добре, ми будемо усіх повертати до природи. Когось треба буде повертати назад до Херсонщини, а когось можна буде випускати у природу в нас. Це ж дикі тварини, і увесь сенс у тому, щоб їх врятувати, виходити та випустити на волю”, - каже директор Одеського зоопарку.

Але, все ж таки, є можливість того, що дехто залишиться у зоопарку, каже Ігор Біляков.

“Можливо, оці єнотоподібні цуценята залишаться. Але це не тому, що вони нам якось сподобались, а тому, що вони вже дуже маленькі, і їх потрібно вигодовувати. І у процесі вигодовування, якщо вони надмірно звикнуть до людей, їх вже буде небезпечно для них випускати на волю. Але ми намагаємось зробити так, щоб вони якомога менше звикали до людей і в них були природні інстинкти, і вони могли жити на волі”, - повідомив Ігор Біляков.

Наразі місця для нових тварин у зоопарку вистачає, та працівники готові приймати нових евакуйованих звіряток до себе на реабілітацію.

Нагадаємо, 6 червня 2023 року близько 3:00 російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС на Херсонщині. Каховська ГЕС через підрив повністю зруйнована і відновленню не підлягає. Через катастрофу кілька тисяч тварин не змогли врятуватись. При цьому дуже серйозно постраждали популяції птахів в прибережних плавнях.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар