Kolo.News.Ukraine.Region

У житло влучив російський снаряд: історія кардіохірурга з Харкова, який переїхав до Черкас

У житло влучив російський снаряд: історія кардіохірурга з Харкова, який переїхав до Черкас
Вибір редакції
У житло влучив російський снаряд: історія кардіохірурга з Харкова, який переїхав до Черкас Регіони у війні 16 черв 2023 в 13:44

Максим Конодюк живе у Черкасах трохи понад рок. Навчається на першому курсі інтернатури, яку проходить в обласному кардіоцентрі. Переїхав з Харкова, де жив та навчався поки не почалося повномасштабне вторгнення. За два тижні, у березні 2022, вирішив, що треба переїжджати. А пізніше дізнався, що прямо у кімнату, де він жив у гуртожитку, влучив російський снаряд.

Нині лікар-інтерн рятує життя як поранених військовослужбовців, так і цивільних. Про те, як влаштувався на новому місці з Максимом говорили журналісти Суспільного.

"Спочатку я переїхав у Полтаву. Я там був один день. Потім мені подзвонив Олег Олександрович Журба (Ред.: завідувач серцево-судинної хірургії обласного кардіоцентру). Я вже був з ним знайомий і він мені запропонував, що можна переїхати в Черкаси", – розповів Максим.

Сам Олег Журба каже, що запам’ятав здібного студента, який раніше проходив у нього практику. Тому і запропонував переїхати йому та ще одному лікарю.

"Обставини зробили так, що ці люди вимушені були змінювати своє місце проживання. Побачивши їхній потенціал я зрозумів, що треба допомагати, треба брати цих людей. За 3-5 років — це майбутні кардіохірурги, які зможуть надавати допомогу", – додав Олег Журба.

Лише повне занурення у професію, вважає майбутній кардіохірург, може дати фаховий результат. Кожна операція, для Максима Конодюка, – подія, до якої він ретельно готується, а потім розбирає і аналізує кожен зроблений рух. Особливо запам’яталася одна із крайніх, яку робили військовослужбовцю:

"Осколки від снарядів були в серцевій сумці. Майже до серця доходили йому. Доводилось рятувати, доводилось виймати ці осколки з порожнини".

Максим Конодюк дбає про своїх пацієнтів. На операції Віктора Брусника він асистував тиждень тому.

"У пацієнта була операція аорто-коронарного шунтування. Це операція, яка відбувається в нашому центрі на робочому серці. У пацієнта була забрана велика підшкірна вена з лівої ноги та внутрішньо грудна артерія зліва. За допомогою цих судин ми зробили обхідні шляхи. Тобто ми за бляшкою і пришили її за аортою, щоб кров обходила і постачала нормально стінку міокарда", – пояснив медик.

Станом пацієнта Максим Конодюк нині задоволений – він видужує. Максим Конодюк лікарем-кардіологом вирішив стати ще у школі. Нині ще гостріше розуміє важливість того дитячого вибору.

"Для мене кардіохірургія – це не зовсім професія, це стиль життя. Я цим живу. Я проводжу 90 % свого часу на роботі", – зізнався Максим.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар