Kolo.News.Ukraine.Region

Щоденні обстріли та загроза підриву Запорізької АЕС: чи збираються жителі Нікополя покидати домівки

Щоденні обстріли та загроза підриву Запорізької АЕС: чи збираються жителі Нікополя покидати домівки
ТОП ТемаВажливо
Щоденні обстріли та загроза підриву Запорізької АЕС: чи збираються жителі Нікополя покидати домівки Регіони у війні 01 лип 2023 в 12:46

Мешканці Нікополя, що на правобережній частині Дніпропетровщини, щоденно потерпають від обстрілів ворога. Також за приблизно 10 кілометрів від міста розташована Запорізька АЕС, яку замінували російські окупанти.

Як живуть там люди та чи збираються покидати свої домівки - дізнавалися журналісти ТСН.

Мешканці Нікополя, розташованого якраз навпроти Запорізької АЕС, готуються до найгіршого, проте полишати місто не поспішають. Масового виїзду місцева влада не спостерігає.

Окрім загрози від росіян на атомній станції, люди потерпають від щоденних обстрілів. Цієї ночі окупанти гатили знов. А через підрив Каховськоі ГЕС Нікополь залишився без централізованого водопостачання. Його відновлюють, але вода зʼявилася менш ніж у половині міста.

До Запорізької атомної станції звідси – менш як десять кілометрів навпростець. ЗАЕС на іншому березі тепер обмілілого Каховського водосховища видно чи не з усіх районів міста. Місцеві небезпеку усвідомлюють, але виїжджати з рідного міста не хочуть.

«Куди я, дитино, поїду? Мені вже під 80! Нікуди я не виїжджатиму. Я вже своє прожила», - говорить місцева жителька.

Що робити в разі підриву на станції, напередодні відпрацювали усі служби на навчаннях. На випадок аварії на АЕС жителям повідомили, де будуть пункти збору задля евакуації. Медики шукають літніх та маломобільних, що не в змозі самотужки прибути до точок. У списку 951 людина. Та більшість з них від евакуації відмовилась.

«Обовʼязково буде транспорт, який буде їх вивозити, бо ці люди до автобусів не дійдуть, до електрички теж не дійдуть. Ви знаєте, що вони кажуть? Вони кажуть: “помирати будемо вдома.” Я вже їм кажу, що помирати не треба, треба ж дочекатися перемоги», - розповідає лікарка з Нікополя.

У центрі первинної медичної допомоги ажіотажу нема. Люди звертаються по традиційні консультації. Аптеки не штурмують. Йодид калію разом з інструкцією з застосування роздали в місті усім охочим безкоштовно ще торік, одразу після окупації АЕС. І закупили ще навіть більше, ніж жителів в Нікополі.

Нині люди більше потерпають через відсутність централізованого водопостачання, зізнаються медики. Тож поповнюють запаси задля роботи. Коли йдуть на виклик до літніх пацієнтів, приносять їм воду у пляшках. Водопостачання, що зникло в Нікополі три тижні тому після теракту на Каховській ГЕС, потроху відновлюється. Нині вже більше третини жителів із водою. Коли буде у всіх, міська влада обіцяти не береться. Передусім – через постійні обстріли міста.

«Обстріли тривають майже кожного дня. Бувають і по декілька разів на день. Нема прогнозів. Ми робимо всі необхідні заходи для відновлення сталого водопостачання», - говорить міський голова Нікополя Олександр Саюк.

«Ажіотаж значно спадає, бо люди вже потихеньку відкривають крани і радіють, що у них є вода. Система наповнюється, служба працює над цим, щоб на усіх поверхах у людей була вода і по всіх районах», - розповідає працівниця водоканалу Анна Борисенко.

Та ті, хто досі без води, ледь стримують емоції.

«Ви просто подивіться на ті об’єми, які жінка має носити! Чоловік на роботі. У мене однорічна дитина вдома. Цього не вистачить реально, щоб випрати, купати дитину! Я не знаю! Чесно хочеться плакати», - бідкається місцева жителька.

Пані Марина з трирічним сином набирає воду додому. Каже: виїжджала з дитиною до іншого міста через постійні обстріли. Та врешті повернулися до чоловіка. Вірить: найгіршого не станеться.

Попри усі випробування та загрози на вулицях Нікополя триває ремонт. Біля будівель з вибитими шибками озеленювачі косять траву.

Нікополь обстрілюють вже дванадцятий місяць поспіль. Тут побито чотири тисячі будівель. Двадцятеро містян загинули і майже півтори сотні зазнали поранень. Але жителі сподіваються: місто витримає. І з хвилюванням вдивляються в Запорізьку АЕС на протилежному березі.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський та начальник Головного управління розвідки України Кирило Буданов неодноразово повідомляли, що Запорізька АЕС замінована росіянами та ворог може у будь-який момент влаштувати на ній теракт, що спричине викид радіації.

Експерти ДП “НАЕК “Енергоатом” розробили найбільш прогнозований сценарій можливого розвитку подій на ЗАЕС, коли внаслідок аварії, спричиненої терактом, радіаційна хмара охопить чотири області України. Згідно з найбільш імовірним сценарієм, постраждають чотири області: Запорізька, Дніпропетровська, Херсонська та Миколаївська. Якщо аварія на ЗАЕС все ж станеться, владні інституції та місцеве населення повинні діяти відповідно до певних алгоритмів.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар