Kolo.News.Ukraine.Region

В Одесі розширять історичний центр міста, який потрапив до списку всесвітньої спадщини

Історичний центр Одеси потрапив до списку всесвітньої спадщини
Історичний центр Одеси потрапив до списку всесвітньої спадщини Війна не скрізь 27 черв 2023 в 15:36

В Одесі розширять історичний центр міста, який потрапив до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомили в пресслужбі Одеської міської ради.

Комітет ЮНЕСКО надав рекомендації під час включення історичного центру Одеси до списку всесвітньої спадщини. Одна з таких рекомендацій стосувалася розширення меж об’єкта всесвітньої спадщини, але виключення з цих меж території Одеського порту.

Пропозиції міської ради в кінці травня були направлені до Міністерства культури та інформаційної політики України, де вони розглядалися на засіданні Науково-методичної ради. Рада рекомендувала збільшити територію об’єкта всесвітньої спадщини до вулиці Успенської на півдні, до вулиць Ковальської й Торгової на заході та до Лідерсовського бульвару на сході. Інша центральна частина міста разом з портом і Французьким бульваром пропонується як буферна зона.

Саме з такими розширеними межами об’єкта «Історичний центр Одеси» міська рада за посередництвом Міністерства культури та Міністерства закордонних справ України буде направляти відповідні графічні матеріали з текстовими обґрунтуваннями до керівних органів ЮНЕСКО на затвердження.

Ось так виглядає розширена мапа історичного центру Одеси:

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар