Kolo.News.Ukraine.Region

Вони прославляють Україну: у Полтаві нагородили переможців Європейських Ігор

Вони прославляють Україну: у Полтаві нагородили переможців Європейських Ігор
ТОП ТемаВибір редакції
Вони прославляють Україну: у Полтаві нагородили переможців Європейських Ігор Війна не скрізь 11 лип 2023 в 18:00

З 21 червня по 2 липня 2023 року у Краків-Малопольська (Республіка Польща) проходили треті в історії Європейські ігри, участь в яких взяли 48 країн. З 28 дисциплін Європейських ігор 21 - олімпійські, а 19 із них мають ранг кваліфікаційного відбору до літньої Олімпіади 2024 року в Парижі.

До збірної команди України увійшли 12 спортсменів Полтавщини (бокс, веслування на байдарках і каное, легка атлетика, стрільба кульова, пляжний футбол, таїландський бокс).

Переможцями змагань стали:

Олександр Хижняк – чемпіон ІІІ Європейських ігор із боксу. Виборов «золото» в бою проти спортсмена з Хорватії, 80 кг.

Людмила Лузан - чемпіонка ІІІ Європейських ігор з веслування на байдарках та каное. «Золото» в заїзді на 500-метрів в каное-одиночці. «Золото» у парі з Валерією Теретою в каное-двійці на дистанції 500 метрів. «Срібло» в каное-одиночці на дистанції 200 метрів.

Олег Кухарик та Ігор Трунов - «Золото» в байдарці-двійці на дистанції 500 метрів. «Срібло» в екіпажі байдарки-четвірки на 500-метрівці

Таїсія Бабенко – срібна призерка ІІІ Європейських ігор з пляжного футболу.

Олег Приймачов - «золото» з муай тай (таїландського боксу). У фіналі переміг італійського спортсмена у ваговій категорії 91 кг.

Іван Примаченко – чемпіон Європи з боротьби вільної, юніори

Анатолій Новописьменний - два світові рекорди на чемпіонаті світу з класичного пауерліфтингу: 362,5 кг у присіданні й перше «золото» (до 105 кг); 352,5 кг у тязі підняли світовий рекорд у сумі триборства на новий рівень - 940 кг. Третє «золото» -  у жимі з результатом 225 кг. Полтавець став найсильнішим спортсменом чемпіонату світу в абсолютному заліку.

Сьогодні у Полтавській ОВА керівництво області привітало спортсменів та вручили їм сертифікати на грошові винагороди.

«Вкотре наші спортсмени доводять, що вони найкращі в світі. Я особисто спостерігав за всіма виступами полтавських хлопців і дівчат. Іноді доводилося перемикатися з однієї трансляції на іншу. Завдяки вам по всьому світу лунає гімн України та підіймається синьо-жовтий прапор. Ви приклад для наших молодих спортсменів, – зазначив Дмитро Лунін. – Область активно вкладається в спорт. Останні роки це пріоритет і військової адміністрації, і обласної ради. Наше завдання: якомога більше дітей залучити до спорту».

Привітав спортсменів та їх тренерів і голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький: «Всі види спорту важливі. Головне, що прапор України підіймається поміж призерів чи переможців майже на кожному змаганні, де беруть участь наші спортсмени. Це значить, що країна і Полтавщина йдуть правильним шляхом вкладаючи кошти і в молодь, і в спорт. Дух українців зараз гартується у війні проти росії. Ми дякуємо ЗСУ за те, що можемо будувати, можемо розвивати Полтавщину. Наш український спорт один із лідерів європейського та світового спорту».

Олександр Хижняк, срібний призер Олімпіади і переможець європейських Ігор подякував за привітання та наголосив, що все це стало можливим завдяки ЗСУ:

«Дуже щасливі, що нам з вами вдалося досягти такого високого результату – золота медаль на Європейських Іграх, а також ліцензії для участі в Олімпійських іграх 2024 року, яка відбудеться в Парижі. Для нас це дуже цінно, дуже почесно, поважно. Ми дуже сильно пишаємося, що саме наше місто, наша область, виборола першу ліцензію для участі в Олімпіаді. Тому ми дуже вам дякуємо за постійну підтримку та увагу. Дякуємо Збройним Силам України, що ми маємо можливість їздити за кордон. Для нас це дуже цінно, щоб гімн нашої країни лунав, а  прапор підіймався вгору».

Подякувала за підтримку і веслувальниця Людмила Лузан, яка представляє Полтавщину на спортивних змаганнях:

«Відчувається, що ви нас підтримуєте, що ви зацікавлені в наших перемогах в такий нелегкий час. Це для нас дуже важливо. Важливо, що ми маємо змогу тренуватися попри все. І відчувається, що ті перемоги дають поштовх і піднімають, мотивують наш народ і наших захисників.  І горджуся тим, що можу представляти нашу країну на міжнародному рівні. І дуже вдячна своєму тренеру, який вкладає в мене велику працю, свою душу».

Під час зустрічі не обійшлося і без гострих питань. Дмитро Лунін, голова ОВА, наголосив, що нині бракує тренерів в області. Натомість, спортсмени звернули увагу, що для розвитку спорту потрібна відповідна інфраструктура, а подекуди майбутнім чемпіонам навіть немає де тренуватися.

Читайте також: Олександр Хижняк виборов путівку на Олімпіаду в Парижі. Яким був шлях до перемоги

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар