Kolo.News.Ukraine.Region

«Українські Мальдіви» і навіть піраміди – туристичні атракції центральної України

Піраміда у центрі України, на Полтавщині
ТОП ТемаВибір редакції
Піраміда у центрі України, на Полтавщині Війна не скрізь 13 лип 2023 в 19:55

Чим здивувати іноземних гостей на Полтавщині? Якщо маєте авто і не боїтесь поїздок за 100-200 км, пропонуємо місця, які знаходяться далеко одне від одного, але їх варто побачити.

Полтавські піраміди

Нині у Європі відомо про 3 піраміди, і 2 з них – на Полтавщині:

Піраміда у селі Березова Рудка (Пирятинський район),
Піраміда у селі Комендантівка (Кобеляцький район).

У Березовій Рудці прямо на території села збереглась піраміда-усипальня родини Закревських. Гнат Закревський служив при імператорі Олександру ІІІ, був дипломатом, членом масонської ложі. Коли відвідував Єгипет, то захопився культурою країни, пірамідами, історією їх виникнення. Тож в Україні Закревський збудував піраміду-усипальню над родинним склепом, вхід прикрасив кам’яним православним хрестом і статуєю богині Ісіди. Піраміда дуже занедбана, навіть аварійна. Доступ до неї відкрито.

У селі Комендантівка розміщується піраміда родини Білевичів. Звів її Олександр Білевич, морський офіцер. На рішення Білевича збудувати піраміду також вплинув візит до Єгипту. Будівництво тривало 13 років. Висота родової усипальні 15 метрів. Три погребальні камери сполучалися підземними ходами. На споруді був розміщений православний хрест. Білевичів після смерті поховали в піраміді-усипальні. Колись піраміда служила складом для добрив. Років 10 тому поруч збудували церкву, яка нині діє, у саму піраміду вставили пластикові вікна і вона втратила свій історичний вигляд. Піраміда нині стоїть на церковному дворику, облагороджена, доступу всередину для туристів немає але фотографувати зовні – ніхто не забороняє.

Гора Пивиха у Градизьку

Пивиха – одне з наймальовничіших місць Полтавщини, розташована у Кременчуцькому районі. Висота пагорба 168 м. Сюди їдуть, аби побачити найвищу точку лівобережної України, помилуватись краєвидами та покупатись у водах Кременчуцького водосховища, іноді його називають морем.
На Пивисі відпочивають у наметах, оселяються на вихідні в лісі поблизу води. Відбувались і масові екскурсії на гору. Локація популярна для фотосесій. Цю місцевість часто називають «Українські Мальдіви».

Наразі масове відвідування Пивихи обмежили, тому туристи відпочивають на пляжі у Градизьку, а на Пивиху можна піднятись, але не ставити там намети чи лишатись нa ночівлю.

Миргород – найпопулярніший курорт Полтавщини

Затишне курортне місто, де можна і оздоровитись, і просто приїхати на вихідні.
Тут діють 7 санаторіїв. Розкинулись вони переважно над річкою Хорол, у всіх облаштовані паркові зони. Є набережна, влітку діє пляж.
Курортною територією можна гуляти не лише тим, хто купив путівки, а й туристам.

У самому центрі міста є «миргородська калюжа» – це ставок, про який писав ще Микола Гоголь. Письменника, до речі, ви побачите відразу, як приїдете потягом до Миргорода – його статуя розміщена прямо на вокзалі.

Також прямо на вокзалі є ще один визначний памятник– там Меморіал жертвам голодомору.

Опішня – столиця українського гончарства

Опішня славиться гончарством. Тут живуть і працюють цілі династії гончарів. У селищі дуже багато музеїв, які обійти не вистачить дня. Тож радимо планувати відвідини Опішного з ночівлею, тут багато невеликих готелів на будь який смак: як у стилі етно, так і сучасних.

Обов’язково туристи відвідують найбільший в Європі музей гончарства, де сама територія з її скульптурами – вже цікава локація, не кажучи про експонати й колекції. В Опішному й вас навчать гончарювати: на пам’ять зможете виліпити власний виріб. Люблять таке і дорослі, й діти.

Є в Опішні й сторожова вежа, з якої відкривається неймовірний вигляд на мальовничі краєвиди.

Гелон. Більське городище

Більське городище у Котелевському районі стає все популярнішим серед туристів. Площа –понад 5 тисяч гектарів, вчені кажуть, що воно – найбільше городище ранньої залізної доби у Східній Європі.

Гелон – легендарне велике місто VI - V ст. до н. е., розташоване в землях племені будинів, основним населенням якого були гелони – нащадки стародавніх греків-переселенців з Північного Причорномор’я. Найімовірнішим археологічним відповідником Гелона вважають Більське городище на Ворсклі. Писемну згадку з коротким описом міста залишив Геродот у своїй «Історії».
Туристи приїздять, аби побачити рукотворні земляні вали, спробувати себе в ролі археологів під час розкопок. А професійні археологи час від часу знаходять в Більську цінні артефакти.

Найдовший в Україні дерев'яний міст у Каплинцях

У Пирятинському район у селі Каплинці через річку Удай зберігся у первинному вигляді дерев’яний міст. Його довжина 356 метрів. Збудували його наприкінці 19 століття і, мабуть, після того, ні разу не лагодили. Місцеві щодня ходять по мосту, а для туристів це надзвичайна атракція, тож ступають по ньому з острахом.

Враховуючи хвилю інтересу до цього мосту, у Каплинцях облаштували готель для туристів. Тож вам буде де заночувати і зробити мальовничі фото.

Важливо: збираючись у мандрівку, варто перевіряти актуальні новини (зокрема на сайтах музеїв, селищних рад), чи не діє заборона на відвідування локацій, через війну.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар