Kolo.News.Ukraine.Region

Зачиняли у ізоляторі та змушували мити інших пацієнтів – на Одещині виявили факти неналежного поводження із підопічними психоневрологічного будинку-інтернату

Під час перевірки виявили факти неналежного поводження персоналу із підопічними
ТОП ТемаВажливо
Під час перевірки виявили факти неналежного поводження персоналу із підопічними Новини України 13 серп 2023 в 14:24

Співробітники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України із прав людини Яна Кузьміна та Валентина Шавлак відвідали Барабойський психоневрологічний будинок-інтернат на Одещині. У ході перевірки вони виявили факти неналежного поводження із підопічними із боку персоналу закладу. Про це повідомили у Представництві Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Одеській області.

Зокрема, моніторингова група виявила у ізольованому приміщенні одну із підопічних закладу. Персонал будинку-інтернату пояснив, що жінку довелося ізолювати через напад агресії, який у неї стався напередодні. Проте моніторингова група встановила, що обмежувальний захід застосували без відповідних правових підстав, без обліку часу за тривалістю ізоляції та без спостереження за станом жінки. Такі дії у розумінні статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод можна трактувати як прояви катування, жорстокого поводження або такого, що принижує гідність.

Крім цього, у ході перевірки виявили інші порушення:

- у закладі відсутній сигнал оповіщення «повітряна тривога» та укриття;

- у деяких кімнатах, в яких проживають підопічні, потрібно провести ремонт;

- ну у всіх підопічних є необхідні приліжкові меблі та твердий інвентар;

- продукти для харчування підопічних закладу зберігаються із порушенням температурного режиму та не упаковані;

- порушені права на доступність осіб із інвалідністю та маломобільних груп.

Підопічні закладу також розповіли, що санітари проти волі залучають їх до робіт на території інтернату, змушують мити маломобільних підопічних та санітарно-гігієнічні приміщення. А також – виконувати роботу в підсобному господарстві. За таку роботу їм видають цукерки та цигарки. За фактами виявлених порушень та з метою їх усунення відповідні скерують відповідні листи до компетентних органів та акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Нагадаємо, у Одесі лікар-офтальмолог за 5000 доларів підробляла довідки «ухилянтам».

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар