Kolo.News.Ukraine.Region

Сім’ї з дітьми можуть оформити допомогу від держави на порталі Дія: доступні чотири нові соціальні послуги

Сім’ї з дітьми можуть оформити допомогу від держави на порталі Дія: доступні чотири нові соціальні послуги
Сім’ї з дітьми можуть оформити допомогу від держави на порталі Дія: доступні чотири нові соціальні послуги Новини України 04 вер 2023 в 21:13

Відтепер на порталі Дія окремі категорії сімей з дітьми можуть подати заяву про отримання фінансової допомоги від держави. Послуги доступні для осіб, які всиновили дитину; людей, що доглядають за хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність; осіб з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; одиноких матерів або батьків, які не перебувають у шлюбі.


«Цифровізація соціальної сфери значно спрощує життя українців. Адже соціальні послуги — одні з найпопулярніших та найзатребуваніших в Україні. Щодня сервісами користуються тисячі українців. Якщо раніше для отримання соцпослуг потрібно було збирати безліч паперів, ходити в держоргани та стояти в чергах, то зараз отримати необхідні сервіси можна в Дії. Відтепер на порталі доступні ще чотири послуги для сімей з дітьми, які дадуть змогу отримати допомогу від держави в кілька кліків», — зазначив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.


Для оформлення допомоги від держави батькам не потрібно збирати документи та робити їх копії. Відомості про народження дитини підтягуються з реєстру. Це значно економить час на отримання сервісів та внеможливлює помилки в заявах, через які доводилося повторно ходити до держорганів і заново подавати заяви.


На порталі доступні такі послуги:
• Допомога особі, що доглядає за хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність, — для батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікуна, піклувальника, який доглядає за дитиною.
• Допомога особі з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю — соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, яка призначається на весь час інвалідності.
• Допомога при усиновленні дитини — для батьків, які усиновили дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування.
• Допомога на дитину одинокій матері або батьку — для одиноких усиновлювачів чи одиноких матерів або батьків, які не перебувають у шлюбі.


Щоб отримати сервіс на порталі Дія необхідно:
• Авторизуватися на порталі Дія
• Перейти в меню — Послуги — Заява про призначення допомоги
• Заповнити відомості форми заяви та декларації
• Перевірити сформовані заяву та декларацію
• Засвідчити заяву електронним підписом чи Дія.Підписом


Після цього заява надійде до органу соцзахисту населення. Повідомлення про результат розгляду отримаєте в особистий кабінет на порталі Дія або на вашу електронну пошту.
Раніше для отримання цих послуг необхідно було звертатися до органу соціального захисту населення та подавати документи особисто.
«ПРООН підтримує Уряд країни в роботі над цифровізацією соціальних послуг, щоб ніхто не залишився без уваги. Онлайн-послуги допомагають громадянам, які потребують підтримки від держави, отримати її будь-де та будь-коли — зручно, швидко та безпечно. Запуск чотирьох нових послуг з надання допомоги для батьків стане ще одним кроком спільних зусиль у спрощенні надання соціальної допомоги держави людям, які її найбільше потребують», — підкреслив Постійний представник Програми розвитку ООН в Україні Яко Сільє.


Послуги створено Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством соціальної політики України у співпраці з проєктом «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.
За інформацією Міністерства цифрової трансформації України


0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар