Kolo.News.Ukraine.Region

У Вінниці проводять безкоштовно обстеження на новому мамографі

У Вінниці проводять безкоштовно обстеження на новому мамографі
У Вінниці проводять безкоштовно обстеження на новому мамографі Новини України 15 трав 2023 в 13:06

180 жінок за місяць пройшли обстеження на новому мамографі, який встановили місяць тому в Центрі матері і дитини у Вінниці. У семи із них виявили злоякісні новоутворення.

Про це розповів лікар-рентгенолог діагностичного відділення лікарні Василь Гунько Суспільному.

Завдяки цьому обладнанню вдається виявити перші ознаки новоутворення, які називають мікрокальцинатами, пояснює лікар-рентгенолог.

"В комплекті монітор, який дозволяє виявляти мікрокальцинати розміром до сотих міліметра. Кальцинат, чим менший розмір, тим він злоякісніший. Чим меншим його вдається виявити, тим на більш ранніх етапах виявляється захворювання і відповідно лікування тоді і швидше, і легше" – говорить Василь Гунько.

Наразі апарат працює в тестовому режимі. Його встановлення дозволило вдвічі скоротили час відвідування пацієнток. За словами рентгенолога, тепер пройти обстеження і отримати лікарський висновок можна за 25 хвилин.

Наразі прийом пацієнтів здійснюють в режимі "живої черги". Кабінет працює в дві зміни: у понеділок, середу і п'ятницю з 9 до 13 години, а у вівторок та четвер з 14 до 18 години.

Проводять огляд за направленнями від сімейного лікаря. Якщо направлення немає, за послугу можна сплатити.

Мамографія в центрі матері та дитини коштує 190 гривень. Сам апарат придбали за гроші з бюджету Вінницької територіальної громади. Його вартість — 7 мільйонів 890 тисяч гривень.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар