Kolo.News.Ukraine.Region

Кіровоградщина відновлюватиме деокуповане село на Херсонщині

Кіровоградщина відновлюватиме деокуповане село на Херсонщині
Важливо
Кіровоградщина відновлюватиме деокуповане село на Херсонщині Новини України 07 лип 2023 в 13:54

У рамках проєкту відновлення деокупованих територій Херсонщини «Пліч-о-пліч» Кіровоградщина опікуватиметься одним із населених пунктів Херсонщини – селом Мала Олександрівка.

Про це на брифінгу сьогодні, 7 липня, повідомив начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

У довоєнний період населення села Мала Олександрівка налічувало понад 1000 людей та 600 домоволодінь.

Відновленню підлягатимуть кілька магазинів на території села, близько сотні будинків, які були пошкоджені внаслідок обстрілів чи окупації, сім будинків, які росіяни знищили повністю, а також сільський клуб та школа.

«Ми вже розпочали роботу. Ми відновлювали у Великоолександрівській громаді енергопостачання, зокрема й у Малій Олександрівці, бо ворог зруйнував підстанції. Наші фахівці вже обстежили весь житловий фонд. 101 об’єкт постраждав, тепер потребує відновлення. Пошкодження є різні, повністю знищених будинків 7. Також розбитий магазин та комунальні заклади. З важливих соціально-культурних об’єктів – Будинок культури. На його відновлення треба близько 10 млн грн. Але ми визначилися так, що Кабмін профінансує більшу частину витрат. Школа також піддавалася обстрілу і потребує ремонту, але для цього використають залучений фінансовий ресурс зовнішнього інвестора», – розповів начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

Загальна вартість проєкту відновлення складає близько 70 млн грн.

"Спроможні громади України беруть під свій патронат міста на Херсонщині. Ця область стала пілотною", - повідомив Андрій Райкович.

Проєкт «Пліч-о-пліч» передбачає патронаж 15 областей, на території яких не велися бойові дії, над 26-ома населеними пунктами Херсонської області, які зруйнувала або пошкодила російська армія.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар