Kolo.News.Ukraine.Region

З російського полону повернулося 45 українських захисників

З російського полону повернулося 45 українських захисників
З російського полону повернулося 45 українських захисників Новини України 06 трав 2023 в 16:00

Сьогодні, 6 травня, в результаті обміну вдалося визволити з полону ще 45 українських Оборонців. Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Додому повертаються 42 Захисники та троє Захисниць «Азовсталі» з НГУ. Десятеро військових належать до офіцерського складу, 35 – до рядового та сержантського.

Чимало зі звільнених сьогодні військовослужбовців мають поранення та серйозні проблеми зі здоров'ям. В Україні їм нададуть всю необхідну допомогу, вони пройдуть реабілітацію та отримають усі соціальні виплати та відповідне грошове забезпечення.

За захист власної землі ворог намагався провести над частиною Оборонців судилища. У порушення всіх вимог міжнародного гуманітарного права українським військовим загрожували тривалі терміни ув'язнення.

Визволили, зокрема, учасника вже легендарної «вертолітної» місії ГУР МО з евакуації поранених з «Азовсталі». Евакуаційний гелікоптер, в якому він перебував, було збито, але воїн зумів вижити. Важкопораненому, йому погрожували так званим «судом». Тепер військовослужбовець пройде курс лікування та реабілітації.

З неволі повернулася молода пара, яка побралася на «Азовсталі», а також медик, який вже був у полоні рашистів після Широкинської операції (2015 р.). Тоді він пробув у полоні понад два роки, а після звільнення знову пішов служити. Повторно потрапив у полон захищаючи Маріуполь та «Азовсталь» від загарбників.

Читайте також: У Полтаві триває виставка The War Is Not Over Yet, присвячена полеглим медійникам

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар