Kolo.News.Ukraine.Region

У Полтаві триває виставка The War Is Not Over Yet, присвячена полеглим медійникам

У Полтаві триває виставка The War Is Not Over Yet, присвячена полеглим медійникам
ТОП ТемаВибір редакції
У Полтаві триває виставка The War Is Not Over Yet, присвячена полеглим медійникам Регіони у війні 02 трав 2023 в 13:00

25 квітня на Театральній площі у Полтаві відкрилася виставка The War Is Not Over Yet («Війна ще не закінчилася»), яку організували організації Український ПЕН, Інститут Масової Інформації, Центр прав людини ZMINA, Національний музей Революції Гідності, Премія імені Георгія Ґонґадзе, Полтавський офіс Українського інституту національної пам’яті.

Вперше виставку The War Is Not Over Yet представили торік у Львові, потому її побачили у Львові, Боярці, Вінниці та Одесі.

На стендах історії понад 50 медійників, які віддали своє життя внаслідок російської агресії та зібрано найповнішу інформацію про злочини Росії проти українських та закордонних журналістів від початку повномасштабного вторгнення. Загалом росіяни здійснили понад 500 злочинів проти медіа, адже представники преси із перших днів нападу стали мішенями російських військових, які бояться розголосу про свої злочини в Україні.

Станом на 14 квітня, за даними Інституту масової інформації, росіяни вбили 51 українського та закордонного журналіста. 8 з них загинули під час виконання професійних обов'язків, 43 – як учасники бойових дій або внаслідок обстрілів чи катувань. Ще щонайменше 17 журналістів поранили, 21 – були викрадені.

Крім того, ще 15 кримських журналістів перебувають в ув’язненні за політично мотивованими справами.

Поки готувалася виставка у Полтаві стало відомо про загибель ще двох медійників, розповіла ведуча відкриття, журналістка Ілона Довгань:

– 24 квітня розпочався 15-ий місяць повномасштабної війни росії проти України. На жаль, за попередні 14 місяців Україна і світ втратили щонайменше 53-х журналістів і журналісток. Дуже багато медійників полишили свої професійні обов’язки і пішли захищати країну. Ця виставка – це хроніка російських злочинів проти медіа в Україні з 24 лютого. Це вшанування пам’яті тих, хто загинув і це прояв нашої вдячності тим журналістам, які продовжують далі розповідати правду про війну в Україні. На стендах можна побачити імена й історії медійників, які загинули, поранені, в полоні чи зазнали переслідувань.

Ольга Герасим’юк, Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, додала, що у цю повномасштабну війну журналісти стали справжніми воїнами:

– Чимало з них долучилося до лав Збройних сил України для захисту своєї Батьківщини. А ті, які працюють у професії, часто опиняються у найгарячіших точках війни і, ризикуючи своїм життям, розказують усім про злочини рашистів в Україні. Особливо важко було медійникам прикордоння – у тих регіонах, які з перших днів повномасштабного вторгнення опинилися під окупацією. Незважаючи на величезну небезпеку і ризики, вони продовжували свою роботу і забезпечували інформацією співвітчизників. У дуже важких умовах працювали медійники Чернігівщини, Сумщини, Харківщини, Херсонщини, Донеччини. Українські медійники, без перебільшення, герої.

Побачити виставку можна на Театральній площі до 28 травня, далі її продемонструють у Харкові.

Читайте також: «Жадан і собаки» у Полтаві заспівали «Я люблю цю країну!» та зібрали кошти на ЗСУ

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар