Kolo.News.Ukraine.Region

На Полтавщині у Пслі гине риба: фахівці з’ясували причини

На Полтавщині у Пслі гине риба: фахівці з’ясували причини
На Полтавщині у Пслі гине риба: фахівці з’ясували причини Новини України 16 лип 2023 в 09:00

9 липня у річці Псел, що протікає між населеними пунктами Запсілля та Омельник, було зафіксовано забруднення – на поверхні  плавала мертва риба і земноводні.

Сьогодні Держпрожспоживслужба у Полтавській області оприлюднила  результати лабораторних досліджень води і риби, які відібрали з річки Псел у Кременчуцькому районі

За результатами лабораторних досліджень, які зробила Регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби  в Полтавській області, вода із річки Псел не відповідала вимогам санітарних норм за мікробіологічними та фізико – хімічними показниками по вмісту лактозопозитивної палички (до 12 тис. при нормативному показнику не більше 5 тисяч) та за санітарно – хімічними показниками по вмісту аміаку (до 3 мг/л при нормативному показнику не більше 2 мг/л), риба – мікробіологічним показникам.

Можливим джерелом потрапляння аміаку у річку є господарсько – побутові стічні води, поверхневий стік сільськогосподарських угідь при використанні амонійних добрив, тваринницькі ферми, а також стічні води промислових підприємств. Однак, робити висновки ще зарано. Чекаємо на висновки природоохоронних і правоохоронних органів Полтавщини.

Протягом двох днів – 13 – 14 липня – фахівці Кременчуцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області разом зі спеціалістами Управління Державного агентства меліорації та представниками Омельницької територіальної громади повторно відбирали проби води з річки Псел між населеними пунктами Запсілля та Омельник Кременчуцького району. А також збирали рибу для утилізації.

Так, 13 липня було утилізовано близько 150 кг риби. 14 липня – більше 80 кг. Утилізовану  рибу пересипано хлорволокном, а місця збору мертвої риби – продезінфіковано.

До теми: Через підрив окупантами Каховської ГЕС на Дніпропетровщині масовий мор риби

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар