Kolo.News.Ukraine.Region

Аграріїв Дніпропетровщини попереджають про небезпеку поширення саранових

Аграріїв Дніпропетровщини попереджають про небезпеку поширення саранових
Важливо
Аграріїв Дніпропетровщини попереджають про небезпеку поширення саранових Новини України 26 лип 2023 в 12:30

На Дніпропетровщині синоптики прогнозують спекотну та засушливу погоду. Це може призвести до утворення осередків високої чисельності саранових на полях та луках.

Про це у ГУ Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур. А також надали рекомендації аграріям, у випадку виявлення збільшення популяції шкідників.

"На даний час в області спостерігається живлення личинок лише у місцях резервації шкідника (неорні землі, балки, толоки), заселення сільськогосподарських посівів шкідниками не виявлено. Утім, за прогнозами синоптиків, надалі очікується спекотна та суха погода, що може спричинити утворення осередків високої чисельності комах шкідника на пасовищах та луках, неорних землях та лісосмугах, а також у суміжних посівах соняшнику, кукурудзи, овочевих та інших сільськогосподарських культур", - йдеться у повідомленні.

У разі виявлення на посівах сільськогосподарських культур італійського пруса – 2-5 екз. на кв.м, нестадних саранових – 10-15 екз. на кв. м рекомендують застосувати хімічні обробки.

"Методи обробки хімічними препаратами залежатимуть від конкретних умов. Застосовують суцільні обробки, крайові (навколо посівів), локальні (у місцях високої концентрації шкідника (куліги, зграї) інсектицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»", - рекомендують в Держпродспоживслужбі.

Також зазначають, обов’язково слід за три доби попередити голів виконавчих комітетів сільських та селищних рад, власників пасік про час та місце проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки необхідно проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар