Kolo.News.Ukraine.Region

Привласнили 10 млн гривень зібраних для ЗСУ: депутат створив шахрайські колл-центрі в Дніпрі та Києві

Привласнили 10 млн гривень зібраних для ЗСУ: депутат створив шахрайські колл-центрі в Дніпрі та Києві
Привласнили 10 млн гривень зібраних для ЗСУ: депутат створив шахрайські колл-центрі в Дніпрі та Києві Новини України 31 лип 2023 в 11:00


Депутат однієї із міських рад Сумщини створив два шахрайські кол-центри в Києві та Дніпрі. Таким чином фігуранти під прикриттям благодійного фонду збирали гроші для придбання Збройним силам України бронежилетів, шоломів, приладів нічного бачення та іншої амуніції. Про це розповіли в пресслужбі Нацполіції України.

Встановлено, що очолив злочинну схему псевдозборів коштів для потреб військових депутат міської ради на Сумщині. Він найняв співробітників - менеджерів і операторів, які працювали в так званих офісах. Саме вони телефонували бізнесменам, просили допомогти у придбанні конкретних товарів для військових і надавали реквізити підконтрольної благодійної організації.

У такий спосіб шахраї зібрали понад 10 мільйонів гривень. Аби приховати свою злочинну діяльність, фігуранти пів відсотка від зібраної суми перераховували на ЗСУ, решту грошей - привласнили.

Під час викриття зловмисників поліцейські провели обшуки на території Київської, Дніпропетровської, Сумської областей, а також міста Києва. У помешканнях підозрюваних та осіб, які можуть бути причетні до вчиненні злочинів, поліцейські вилучили оргтехніку, мобільні телефони, гроші та документи. Крім того, заблокували рахунки фонду та пов’язаних із ним контрагентів, через які здійснювався вивід коштів.

Організатору злочину та сімом його спільникам оголосили про підозру у створенні злочинної організації (ч. 1, 2 ст. 255 Кримінального кодексу України) та шахрайстві (ч. 3, 4 ст. 190 Кримінального кодексу України).

Наразі матеріали кримінального провадження скеровано до суду. Зловмисникам загрожує до 12-ти років позбавлення волі.

Читайте також: В Одеській області не дали вивезти з України скрипку Страдіварі

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар