Kolo.News.Ukraine.Region

У Кропивницькому районі зафіксували спалах африканської чуми свиней

У Кропивницькому районі зафіксували спалах африканської чуми свиней
Важливо
У Кропивницькому районі зафіксували спалах африканської чуми свиней Новини України 10 серп 2023 в 14:00

У Кропивницькому районі зафіксували спалах африканської чуми свиней (АЧС). Хворобу виявили у двох свиней на території особистого підсобного господарства в селі Петрівка Компаніївської селищної ради, де всього утримується 59 голів свиней.

Про це повідомили в Держпродспоживслужбі.

Для локалізації та ліквідації спалаху АЧС терміново провели засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кропивницькій РДА.

Комісія затвердила план дій та визначила межі епізоотичного вогнища (територія особистого підсобного господарства), зону захисту радіусом 3 км (с. Петрівка та с. Павлівка Компаніївської селищної ради Кропивницького району).

Також визначено зону спостереження, до якої ввійшли такі села Кропивницького району: Сасівка, Гордіївка, Володимирівка, Першотравенка, Вишнівка, Богодарівка, Кременчувате, Червона Слобода, Бузова, Коротяк, Волошки, Лозуватка, Наглядівка, Інженерівка, Дружба, Тирлова Балка, Інгуло-Кам’янка та Лаврівка.

Зазначимо, що відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней все свинопоголів’я, яке утримувалося в епізоотичному вогнищі, підлягає умертвінню безкровним методом.

Трупи тварин, а також контаміновані матеріали, відходи та інвентар необхідно спалити, місце спалення продезінфікувати. Наразі на в’їзді до епізоотичного вогнища встановлено карантинний пост, забезпечено цілодобове чергування.

Обмежено доступ стороннього транспорту та людей на час карантину з АЧС (40 діб). Також проводиться робота з уточнення свинопоголів’я у зонах захисту та нагляду. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання та загибель свинопоголів’я з навколишніх населених пунктів та господарств не надходило.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар