Kolo.News.Ukraine.Region

У Кропивницький евакують косуль, єнотоподібних собак та котів з Херсонщини

У Кропивницький евакують косуль, єнотоподібних собак та котів з Херсонщини
Вибір редакції
У Кропивницький евакують косуль, єнотоподібних собак та котів з Херсонщини Регіони у війні 08 черв 2023 в 20:12

З підтопленої Херсонщини крім людей евакуації потребують також свійські та дикі тварини. Визволяти їх з ізольованої водою території взявся волонтер із Кропивницького Дмитро Попов. Поранених і знесилених тварин він шукає у важкодоступних містечках і селах. Звідти чотирилапих, які потребують допомоги, забирає у свій приватний реабілітаційний зооцентр. Там ветеринари піклуються про них, годують та лікують їх.

Про те скількох тварин врятував та як вони почуваються нині Дмитро розповів журналістам.

Зараз працівники зооцентру роблять усе можливе, щоб поставити "на ноги" косулю, яку врятував Дмитро у затопленій Антонівці. Тварина жила у дикій природі. Коли росіяни підірвали Каховську ГЕС, її винесло з лісу потужним струменем води. Травмована та безпорадна косуля дрейфувала підтопленими вуличками села, поки на неї не натрапили волонтери. Зараз тварина у критичному стані та на силу дихає, розповідає Дмитро.

"Косуля з Антонівки. Це хлопчик. Стан важкий. Бореться, ми допомагаємо. У неї шоковий стан, інтоксикація. Скоріше за все, вода, якої вона нахлебталась, несла не лише намул з річки, а й будівельні матеріали, бруд і сміття. Це все потрапило в її організм. До цього ще шоковий стан і знесилення", – каже керівник реабілітаційного центру для тварин Дмитро Попов.

Постраждалу косулю Дмитро направив на реабілітацію у свій зооцентр. Тут вже оговтуються від пережитого лиха 5 єнотоподібних цуценят. Їм близько місяця. Тварини опинилися у водяній пасці у селищі Куйбишевому. Волонтер каже, що налякані малюки пищали та не знали куди приткнутися. Якби не волонтери, які пропливали поруч, вже б загинули з голоду.

"Малюки єнотоподібного собаки намагались виплисти. Вони були у воді. Коли ми забрали тваринок то вони ховалися, намагалися десь заритися, шипіли та були не спокійні. Ми їх відгодовуємо молоком. Їхньої мами, на жаль, ми не знайшли. Сьогодні до їх спокійних мордочок можна доторкнутися і ніхто не шипить", - зауважив Дмитро.

Також вдалось врятувати з покинутого будинку на острові в Херсоні двох кошенят. Їхні господарі евакуювалися, а пухнастиків із собою не забрали. Побачивши людей тварини одразу пішли на контакт. Вони рятувалися на даху затопленого будинку.

"Кошенята були у шоковому стані, адже їх матері не було поруч, як і господарів, а довкола - вода. Їхньої мами не знайшли. Господарів теж. Вони були на даху будинку самі. Ми їх назвали Бонні та Клайд. Те, що вони родичі, бачимо по очах. Но на сьогодні вони вже мурчать, лащаться та з великим задоволенням п'ють молоко", - каже чоловік.

Тепер кошенятам шукають нові родини.

Рятувальна операція тривала декілька днів, говорить Дмитро. Шукати нещасних тварин йому допомагали місцеві жителі. Через різкий підйом води містечка та села пішли на дно, пішки було не пройти, автівка також не всюди могла проїхати. Тож пересувалися на моторних човнах видивляючись міни окупантів, що змило з полів течією. Дмитро каже, що затишну та родючу Херсонщину не впізнати. Ворог перетворив її на мертву зону. "Ситуація не радісна. Територія під водою. Розчаровані люди. Люди та тварини страждають". Доки не спаде вода Дмитро планує продовжувати евакуацію тварин із затоплених районів Херсонщини. Місця в його зооцентрі вдосталь. Тому планує прихистити якомога більше чотирилапих, які потребують допомоги.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар