Kolo.News.Ukraine.Region

У Полтаві відбулися перші спортивні змагання ветеранів «Сильні України»

У Полтаві відбулися перші спортивні змагання ветеранів «Сильні України»
ТОП ТемаВибір редакції
У Полтаві відбулися перші спортивні змагання ветеранів «Сильні України» Регіони у війні 03 лип 2023 в 11:00

Учора, 2 липня, у Полтаві відбувся перший етап всеукраїнського туру змагань для ветеранів АТО, ООС та російсько-української війни «Сильні України».

Підготовка до змагань тривала досить мало часу – всього два тижні, та це не завадило долучитися понад сотні ветеранів не лише з Полтавщини, а й з сусідніх областей. Про це розповів Сергій Конюшок, президент федерації «Стронгмену України»:

      Завдяки нашим небайдужим партнерам і меценатам ми приїхали в Полтаву для того, щоб організувати комплексний інклюзивний захід для ветеранів. Основа наших учасників – це ветерани бойових дій, хлопці, які зараз проходять лікування і реабілітацію в шпиталі, в обласному, із Миргорода, із Чернігова, із цих суміжних областей України, з Харкова, з Києва приїхали. У нас сьогодні зареєструвалось більше 100 учасників, тому ми, насправді, дуже втішені, задоволені і навіть не очікували  такий результат реєстрації. Ми дуже шалено задоволені, тому що на всю організацію було близько двох тижнів, і звичайно, що це замало для того, щоб інформувати. Але дійсно побратим побратима запросив, і в нас сьогодні, як ми бачимо, досить гарна намічається змагальна боротьба.

Спортсмен пояснює, що найголовніша мета цих заходів – це познайомити наших захисників і захисниць із адаптивними видами спорту, об'єднати їх, щоб вони соціалізувалися, щоб вони не замикали собі, щоб вони бачили, що громада міст України підтримує і дякує їм.

Полтава стала першим містом, де проводяться такі змагання. На черзі Київ, Житомир, Івано-Франківськ, Черкаси, Кривий Ріг.

Ветерани змагатимуться в індивідуальних заліках у трьох дисциплінах:  жим лежачи на рази (60 кг за хвилину), ейрбайк (хто швидше зробить 50 кілокалорій), веслування на тренажері (максимальна кількість метрів за 100 секунд). Учасники будуть змагатися в різних категоріях, в залежності від тяжкості отриманих травм та ампутацій.

В якості майстер-класу всім охочим пропонують поуправлятися у стрільбі з лука. Проте планується, що і ця дисципліна незабаром буде включена в програму змагань, адже є адаптивним видом спорту для ветеранів.

За підсумками змагань в різних областях України будуть проведені національні змагання, де вже буде формуватися збірна команда України, яка, скоріш за все, представлятиму нашу країну на міжнародних змаганнях.

      Більшість учасників змагань – аматори і люди, які не займалися спортом, і в тому наша основна мета – познайомити  з адаптивними видами спорту. Коли людина виходить на змагальний майданчик, відчуває той мандраж і силу підтримки, тоді вона отримає те незамінне задоволення і емоції, і тоді в неї є прагнення. Головне – дати можливість відчути цю радість прибуття і набуття цих емоцій всередині ветеранського ком’юніті, – наголосив Сергій Конюшок.

Суддею змагань став Василь Вірастюк, почесний президент Федерація стронгмену України, багаторазовий чемпіон світу.

      Насправді наша місія в тому, щоб створити хороші, дружні умови для наших ветеранів, для того, щоб вони відчували нашу вдячність, не тільки нашу вдячність як організаторів, але й тих людей, які прийдуть їх підтримати, – розповів Василь Вірастюк та розповів історію ветерана, яка його найбільше вразила.

Йдеться про Вадима Свириденка, який зараз є радником у справах ветеранів президента України:

      Людина і ветеран з чотирма ампутаціями, який потрапив в збірну команду Invictus Game, був учасником міжнародного турніру, світового чемпіонату ветеранського, подолав свою дистанцію і весь стадіон вітав його фініш стоячи. Він зараз по роботі їздить з інспекцією, особливо по реабілітаційним центрам, по госпіталям. Адже він сам пройшов цей шлях. Він був в полоні, де йому і ампутували кінцівки. Згодом його визволили з полону, потім була довга реабілітація, протезування і так далі.

Один з учасників змагань киянин Олександр Швачка. Чоловік отримав тяжку травму і втратив ногу в боях за Київщину навесні 2022 року.

      Такі змагання – досить масштабна подія, де ветерани можуть реабілітуватися фізично, а також психологічно. Фізична реабілітація для ветерана – це дуже важливо, так як вона впливає на його психологічний стан. Це досить класно на сьогоднішній день, що ми можемо зібрати таку кількість ветеранів і взяти участь в змагання.

За словами захисника України, до війни спортом займався непрофесійно. Тепер же це для нього засіб реабілітації.

Харків’янин Мельник Андрій, боєць Національної Гвардії України,   зараз проходить лікування в полтавському шпиталі, проте попри отриману травму вирішив долучитися до змагань і відразу в трьох дисциплінах.

       На війну пішов в квітні минулого року. 2 квітня вже був у бойових діях. Зараз після травми перебуваю у Полтаві. Запросили мене на змагання, так як у минулому я спортсмен – займався кросфітом. Працював у фітнес-клубі. Планую підняти мінімум 30 разів штангу вагою 60 кілограм. Але після травми спина може трішки підвести. Для спортсмена – це виклик. Травму я отримав в місті Бахмут.

Крім змагань на всіх учасників та гостей чекали показові виступи від стронгменів, функціональні тренування, атракції для дітей, фотосесія з Василем Вірастюком та смачний обід.

Всі учасники отримали пам’ятні медалі, грамоти та подарунки від спонсорів.

 Читайте також: Понад 40 тисяч гривень зібрали полтавські волонтери для ЗСУ

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар