Kolo.News.Ukraine.Region

Понад 40 тисяч гривень зібрали полтавські волонтери для ЗСУ

Понад 40 тисяч гривень зібрали полтавські волонтери для ЗСУ
ТОП ТемаВибір редакції
Понад 40 тисяч гривень зібрали полтавські волонтери для ЗСУ Регіони у війні 30 черв 2023 в 18:00

28 червня, на Соборному майдані біля Свято-Успенського собору у Полтаві волонтери «Полтавського батальйону небайдужих» провели ряд заходів до дня Конституції, під час яких збирали кошти для захисників України.

Було представлено роботи етнофотографа Анни Сенік «Традиції Полтавщини: живі образи». Відкрив виставку виступ дитячої групи народного співу вокально-хорової студії «Домінус».

Волонтери проводили майстер-класи з приготування традиційних українських страв, зокрема, майстер-клас з приготування качаної каші. На дітей чекали етнозабавки.

Було також презентовано Форум-театр «Без сорочки», підготовлений вимушеними переселенцями зі зруйнованих рашистами міст України. Учасниці ділилися емоціями в прекрасних монологах, присвячених пережитим подіям.

– В цьому проєкті мало бути п'ятнадцять виступаючих, а їх сьогодні сім і це не просто. Не просто розповісти свою історію журналісту, а потім вийти і поділитися нею на сцені. Це дуже складно. Ми дуже багато дихали, психологи знають про що я. ми видихали ці історії. Ми поділилися цими історіями з вами, тому що знаємо, що біда розподілена на багатьох зменшується, а щастя розділене на багатьох – збільшується, — розповіла Інна Якобенко, волонтерка, координаторка проєкту.

Під час заходу провели три екскурсії  під тематичною назвою «Сходи до неба». Першу з них провів митрополит Полтавський і Кременчуцький Федір, а дві наступні – полтавські екскурсоводи. Екскурсії проходили у Свято-Успенському кафедральному соборі та на дзвінниці храмового комплексу. Владика Федір зокрема розповів про історію Свято-Успенського собору та «цікавинки» соборного іконостасу, який є одним із найбільших іконостасів в Україні, а також єдиним в нашій країні, де у різбленні розміщено герб нашої держави.

Загалом волонтерам вдалося зібрати 41 850 грн. на придбання двох «Старлінків» для українських захисників.

Читайте також: У Кропивницькому встановили патріотичний рекорд України

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар