28 червня, на Соборному майдані біля Свято-Успенського собору у Полтаві волонтери «Полтавського батальйону небайдужих» провели ряд заходів до дня Конституції, під час яких збирали кошти для захисників України.
Було представлено роботи етнофотографа Анни Сенік «Традиції Полтавщини: живі образи». Відкрив виставку виступ дитячої групи народного співу вокально-хорової студії «Домінус».
Волонтери проводили майстер-класи з приготування традиційних українських страв, зокрема, майстер-клас з приготування качаної каші. На дітей чекали етнозабавки.
Було також презентовано Форум-театр «Без сорочки», підготовлений вимушеними переселенцями зі зруйнованих рашистами міст України. Учасниці ділилися емоціями в прекрасних монологах, присвячених пережитим подіям.
– В цьому проєкті мало бути п'ятнадцять виступаючих, а їх сьогодні сім і це не просто. Не просто розповісти свою історію журналісту, а потім вийти і поділитися нею на сцені. Це дуже складно. Ми дуже багато дихали, психологи знають про що я. ми видихали ці історії. Ми поділилися цими історіями з вами, тому що знаємо, що біда розподілена на багатьох зменшується, а щастя розділене на багатьох – збільшується, — розповіла Інна Якобенко, волонтерка, координаторка проєкту.
Під час заходу провели три екскурсії під тематичною назвою «Сходи до неба». Першу з них провів митрополит Полтавський і Кременчуцький Федір, а дві наступні – полтавські екскурсоводи. Екскурсії проходили у Свято-Успенському кафедральному соборі та на дзвінниці храмового комплексу. Владика Федір зокрема розповів про історію Свято-Успенського собору та «цікавинки» соборного іконостасу, який є одним із найбільших іконостасів в Україні, а також єдиним в нашій країні, де у різбленні розміщено герб нашої держави.
Загалом волонтерам вдалося зібрати 41 850 грн. на придбання двох «Старлінків» для українських захисників.
Читайте також: У Кропивницькому встановили патріотичний рекорд України
вологість:
тиск:
вітер:
0 Коментарів
Додати коментар