Kolo.News.Ukraine.Region

В Одесі переселенки опановують професію майстра-бровіста

В Одесі переселенки опановують професію майстра-бровіста
В Одесі переселенки опановують професію майстра-бровіста Регіони у війні 15 трав 2023 в 17:16

В одеському волонтерському центрі "Мрія" переселенки з різних міст України, які втратили роботу через повномасштабну війну, безкоштовно опановують професію майстра-бровіста.

До тритижневого навчання приєдналося 10 учасниць, пише Суспільне.

За словами директорки волонтерського центру "Мрія" Сабіни Нікітченко курс "Бровіст з нуля" триває місяць, складається з п’яти практичних та трьох теоретичних занять. Усі вони для жінок безкоштовні.

"У нашому волонтерському центрі люди можуть безкоштовно отримати нову професію, нову спеціальність та почати життя спочатку. Тому що для людей, особливо для тих, хто переїхав в Одесу з інших областей, переселенців, дуже важливо отримати новий шанс почати нове життя", — каже Сабіна Нікітенко.

Три теоретичні заняття вже відбулись і жінки перейшли до практичних. Більшість із тих, хто тут навчається – приїхали в Одесу під час повномасштабної війни. Ким працювали учасниці курсу до війни та чому прийшли на опанування нової професії, розповіли журналістам.

Одна з учасниць Юлія — переселенка з Херсона. До війни вона працювала менеджеркою з туризму, зараз же навчається на майстра-бровіста.

"Це моє третє заняття з курсу "Брови для новачка" та перше відпрацювання на моделі. Тому це щось нове для мене. Намагаємось зробити жінок ще кращими та красивішими", — розповіла учасниця курсу.

Жінка виїхала з міста у перший день війни. Причиною стали двоє маленьких дітей.

"Виїхали у перший день війни, тому що двоє маленьких діточок, старшому сину вже 10 років було і він розумів, що відбувається. Він сказав: "мама, я не хочу помирати, я помру?". Тому ми зібрали всі свої речі і 24 лютого виїхали. Зараз наше місто та моє минуле життя руйнують. Ми не розуміємо, чи буде нам куди повертатися.", — каже Юлія.

Опановувати нову професію до волонтерського центру прийшла і Марія, яка переїхала з Каховки. Після окупації міста росіянами, вона втратила роботу кондитером. 

"Працювала раніше - готувала десерти на замовлення. Ростила дитинку. Я дуже б хотіла повернутися, але не знаю скільки часу буде потрібно для того, щоб розмінувати всю ту територію. Я дуже боюсь туди повертати дитину, бо війна може закінчитися, а наслідки війни можуть ще довго там залишатися", — зізнається Марія.

До курсу долучилася і переселенка з Херсона Катерина. Вона пережила у місті майже всю окупацію.

"Ми вже тут 8 місяць, ми перебули у Херсоні майже всю окупацію. І після фейкового референдуму вирішили все ж таки виїхати. Були перебої постійно з товарами, але нам здавалося, що там безпечніше, ніж у всій Україні. Тому що росіяни на себе ж не стріляли, а стріляли наші. А наші стріляли точно та влучно і ми знали, що з нами все буде добре", — пригадує Катерина.

Навчитися новій справі вирішила і Наталія з Херсона. До повномасштабного вторгнення жінка багато років працювала у школі.

"Я теж ВПО. Приїхала до нового міста з Херсона і вирішила спробувати щось змінити. Зараз все змінюється, потрібно рухатися в ногу з часом, намагаюся опанувати нову професію", — розповіла жінка.

За місяць, після закінчення курсу, учасниці отримають сертифікати, з якими зможуть шукати відповідну роботу.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар