Kolo.News.Ukraine.Region

Місце ракетної атаки по Підгородненській громаді відвідала віцепрем'єр-міністр України Ірина Верещук

Квіти на місці загибелі дворічної Лізи у Підгородненській громаді. Світлина - Дніпропетровська ОВА
Важливо
Квіти на місці загибелі дворічної Лізи у Підгородненській громаді. Світлина - Дніпропетровська ОВА Регіони у війні 04 черв 2023 в 18:36

3 червня вночі пізно ввечері ворог поцілив ракетою між двома житловими двоповерхівками в Підгородненській громаді Дніпровського району. Загинула 2-річна дівчинка. Ще п'ятеро дітей поранені. Загалом постраждали 22 людини.

4 червня тут продовжується ліквідація наслідків. Його відвідали віцепрем'єр-міністр України Ірина Верещук та начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Ірина Верещук наголосила, що зараз найперше питання: як буде надаватися компенсація за зруйноване житло. Додала, що сьогодні приїхала, щоб підтримати людей, місцеву і регіональну владу.

– Бачимо, що будинки, які не підлягають відновленню, треба буде зносити повністю. Люди втратили оселі. Це їхній біль. Звичайно, все, що потрібно на рівні області, робиться. Але, якщо буде потреба у державній допомозі, обов’язково надамо, – сказала Ірина Верещук.
Вона додала, що вчорашня трагедія ще раз підтверджує: ворог має відповісти з те, що він робить.

- Поговорили з людьми. Дізнались, яка допомога потрібна. Нікого не залишимо в біді. Працюють усі служби. Розгорнули гуманітарні місії благодійні організації. Поряд знаходиться місцева влада. Приймають звернення від мешканців постраждалих будинків, – зазначив очільник регіону Сергій Лисак.
Ледь не всі сусіди згадують загиблу дворічну Лізу. Кажуть, мала була веселою й життєрадісною дитиною. Разом із мамою вона знаходилася вдома, коли ворог поцілив ракетою на подвір’я будинку. Обидві опинилися під завалами.

На місце трагедії з роботи примчав батько дівчинки. Він несамовито кричав. Одразу ж кинувся допомагати рятувальникам. Спочатку з-під руїн дістали дружину та доправили до реанімації. Близько третьої ранку підняли вже бездиханне тіло донечки.

– Всього до ліквідації наслідків було залучено 85 рятувальників та 18 одиниць техніки. З-під завалів дістали 4 людини. Їх одразу доправили до лікарні. Пошуково-рятувальні роботи ускладнювалися тим, що виникли два осередки пожежі, які потрібно було ліквідовувати, – сказав начальник відділу зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Сергій Ковтонюк.

Валентина Іванівна розповіла, що п’ять місяців тому поховала чоловіка. А тепер ось ще й без квартири залишилась. Каже, в момент вибуху була на кухні. На жінку впав холодильник й вона отримала сильні забої.

- Будь вони прокляті, ті рашисти! Я кричала про допомогу. Рятувальники й сусід допомогли вибратися. Нічого тепер немає. Крісло ось моє зелене на руїнах. З одягу – капці зятя, штани невістки, кофтина доньки, – зітхає Валентина Іванівна.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар