Kolo.News.Ukraine.Region

Україна вдячна за конструктивне рішення Єврокомісії щодо експорту агропродукції

Україна вдячна за конструктивне рішення Єврокомісії щодо експорту агропродукції
Україна вдячна за конструктивне рішення Єврокомісії щодо експорту агропродукції Українці для світу 19 вер 2023 в 10:00

Довгоочікуване рішення Європейської комісії щодо зняття обмежень на експорт української агропродукції з введенням додаткових заходів контролю – є конструктивним. Україна вдячна за таку позицію. Про це наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час онлайн виступу на засіданні аграрного комітету Європарламенту.


«Ми маємо довгоочікуване рішення Єврокомісії, обмеження зняті. І ми вдячні за конструктивну позицію», – підкреслив Міністр.


Він відзначив, що згідно з новими умовами Україна протягом 72 годин напрацювала і представила до Європейської комісії план дій щодо контролю за експортом. За словами Миколи Сольського, пропозиція української сторони має розрядити ситуацію.


«Згідно з нашим планом дій Україна буде контролювати і регулювати експорт наступним чином. Ми погоджуємо з Єврокомісією і з країнами імпортерами необхідний перелік і об’єм аграрної продукції з чотирьох культур, вони в свою чергу визначають чи готові приймати ці культури, коли і в яких об’ємах. Лише після цього ми видаємо дозволи нашим підприємствам на експорт тієї чи іншої продукції. Тобто Україна контролює свій експорт і погоджує його з приймаючими країнами», – наголосив Микола Сольський.


Він повідомив, що сьогодні Уряд України схвалив нову процедуру експорту певних видів продукції до окремих держав-членів ЄС. В ній передбачено, що 4 культури: кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця, які йдуть в режимі експорту до 5 держав мають отримати ліцензію Мінекономіки за погодженням з Мінагрополітики.


«Ми віримо, що така схема роботи задовільнить усі сторони. І навіть ті три країни, які зараз виступають проти українського аграрного експорту, також доєднаються до цього плану. Оскільки у всіх нас одна мета – перемога у цій страшній війні. А для цього має бути взаєморозуміння і взаємопідтримка між нами», – підкреслив Міністр агрополітики України.


За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України


0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар