Kolo.News.Ukraine.Region

На Полтавщині створюватимуть центр для захисту й допомоги дітям, постраждалим або свідкам насильства

На Полтавщині створюватимуть центр для захисту й допомоги дітям, постраждалим або свідкам насильства
ТОП ТемаВибір редакції
На Полтавщині створюватимуть центр для захисту й допомоги дітям, постраждалим або свідкам насильства Українці для світу 13 черв 2023 в 11:00

Відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Полтавською ОВА, обласною радою й Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» з питань сприяння захисту й підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства. Планують створити безпечний і дружній до дитини простір.

      На Полтавщині створюємо дружній до дитини простір за міжнародною моделлю Барнахус, у ньому надаватимуть захист та допомогу в процесі правосуддя дітям, які постраждали або стали свідками насильства. Для взаємодії у цьому питанні підписали меморандум з Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров'я», який реалізовував проєкт разом з ЮНІСЕФ і обласною радою, – розповів Дмитро Лунін, голова Полтавської обласної військової адміністрації.

Виконавчий директор МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» Галина Скіпальська розповіла, що в Україні створені вже шість центрів Барнахус. Проєкт реалізують за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

      Наша команда має амбітну мету, щоб такі центри в майбутньому з’явилися у кожній області чи великому місті. Це особливо важливо в умовах війни, коли діти стають свідками і постраждалими від воєнних злочинів. Модель центрів Баранахус  – це не лише створення простору для дружнього опитування дитини, це координація на місцях, – розповіла Галина Скіпальська. – Бо коли дитина після злочину повертається назад у громаду, вона там має отримати якісні психологічні послуги.

Меморандум про співпрацю передбачає створення центру, навчання координаторів, інвестування в обладнання та інше. У розбудові Барнахус будуть задіяні всі структури, що залучені до процесу правосуддя.

Барнахус (у перекладі «Будинок дітей») – це міждисциплінарний і міжустановчий спеціалізований центр по роботі з дітьми, які постраждали від насильства або стали свідками подібних злочинів. Тут проводиться співбесіда з такими дітьми, здійснюється медичний огляд для цілей судової медицини, проводиться всебічна оцінка і надаються усі необхідні терапевтичні послуги від відповідних спеціалістів.

Барнахус бере свій початок від Моделі захисту дітей, прийнятої в США у 80-х роках. Уперше такі центри виникли в 1998 році в Ісландії, а потім поширилися і в інших північних країнах (у Швеції в 2005 році, Норвегії в 2007 році, в Гренландії в 2011 році, в Данії в 2013 році) під назвою Барнахус, або «Будинок дітей».

Читайте також: Залізниці України і Молдови підписали на Вінниччині меморандум щодо відбудови залізничного коридору

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар