Kolo.News.Ukraine.Region

Залізниці України і Молдови підписали на Вінниччині меморандум щодо відбудови залізничного коридору

Залізниці України і Молдови підписали на Вінниччині меморандум щодо відбудови залізничного коридору
ТОП Тема
Залізниці України і Молдови підписали на Вінниччині меморандум щодо відбудови залізничного коридору Українці для світу 31 трав 2023 в 13:00

Вінниччину з робочим візитом відвідали Голова правління Укрзалізниці Євген Лященко та делегація Залізниці Молдови на чолі з гендиректором Олегом Тофілатом. Про це розповіли в Вінницькій обласні військовій адміністрації.

Сторони підписали Меморандум. Він передбачає втілення проєкту з відбудови залізничного коридору Валчінет – Окніца – Бельци – Унгень – Кишинів – Каїнари. Ця залізниця проходить через територію Республіки Молдова.

Зазначений проєкт розроблено в рамках ініціативи «Шляхи солідарності», що підтримується Європейською комісією і передбачає розвиток альтернативних логістичних шляхів.

«Зауважу, що для Вінниччини, як і для України загалом, ця подія є знаковою. Наша область посідає перше місце в Україні за коефіцієнтом транзитивності території та розгалуженості мережі залізничних колій. – зазначив Сергій Борзов. – Втілення проєкту – це також можливість розвитку для наших сільськогосподарських товаровиробників».

Оскільки Вінниччина є аграрним регіоном, то проєкт допоможе вийти на важливі порти для того, щоб постачати зерно іншим країнам Європи. За словами Начальника ОВА, структура самого експорту для області суттєво змінилася: якщо раніше покупцями нашої сільгосппродукції були переважно Індія та Єгипет, то зараз це Балканські країни.

Гендиректор Залізниці Молдови Олег Тофілат зауважив, що втілення проєкту – це справді впевнений крок для обох держав.

«Для усіх нас важливо, щоб транзитні коридори були якнайшвидше у гарному стані. Чим краща інфраструктура і сполучення – тим більш конкурентоспроможними стають економіки наших держав. Завдяки відновленню інфраструктури буде збільшено пропускну спроможність дільниці, прискорено швидкість руху поїздів на ній та покращено якість вантажних перевезень. Крім цього, реалізація проєкту дасть можливість зміцнити позиції наших країн у світовій економіці», - зазначив Олег Тофілат.

Між іншим, у листопаді минулого року Україна та Молдова відновили рух пасажирських потягів після 24-річної перерви за маршрутом Київ-Кишинів, що проходить через Вінницю.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар