Kolo.News.Ukraine.Region

У Полтаві завершили будівництво модульного містечка для переселенців

У Полтаві завершили будівництво модульного містечка для переселенців
У Полтаві завершили будівництво модульного містечка для переселенців Українці для світу 24 трав 2023 в 18:00

У Полтаві завершуються роботи по будівництву і облаштуванню модульного містечка для внутрішньо-переміщений осіб. Вже в червні туди зможуть заселитися люди.

Проект зі створення простору для комфортного, безпечного тимчасового розміщення переселенців реалізований за кошти обласного бюджету в рамках комплексної програми підтримки внутрішньо-переміщених осіб за фінансової підтримки Уряду Великої Британії при взаємодії з Фондом міжнародної солідарності в України (Республіка Польща).

Будиночки надали польські партнери. Територію закладу обрали, тому що там є певна інфраструктура, можливість підключення до комунікацій. Також уже є певні домовленості з торговельними мережами щодо розміщення магазинів поруч.

Про те, скільки охочих там жити, та скільки коштів на облаштування витрали з обласного бюджету, під час брифінгу з журналістами розповів Дмитро Лунін, голова Полтавської обласної військової адміністрації.

– На сьогодні будівництво модульного містечка завершено, упорядкування території також завершені. Закінчуються деякі роботи по благоустрою. Має відбутися координаційна нарада з пані Верещук, а потім депутати на сесії мають затвердити рішення про розміщення в модульному містечку осіб, які постраждали від війни. Зараз триває процес дооформлення всіх документів. Після сесії ми зможемо вже там розміщувати людей.

Всього модульне містечко у Полтаві може прийняти 528 осіб, проте в ОВА розраховують орієнтовно на 500 осіб, адже, наприклад, в чотиримісному будиночку може жити родина з трьох осіб. За словами Дмитра Луніна, станом на сьогодні подали заявки на переселення в модульне містечко 397 осіб, переважно з тих, хто проживає в місцях компактного розселення ВПО. З цієї кількості 50 заявок від людей з інвалідністю, 40 – діти.

– Насильно ми туди людей не відправлятимемо. Кожна людина має право обирати. Хто не бажає, наприклад через віддаленість до інфраструктури, то їх ніхто не змушує. Ми підвозили всіх, показували модульне містечко і люди самі обирали. Чи хочуть вони там жити. До слова, найближча школа до модульного містечка знаходиться на відстані 1.5 км, дитсадок – 800 метрів. В цих навчальних закладах є вільні місця.

Дмитро Лунін зауважив, що в модульному містечку є все необхідне для зручного та комфортного проживання. Зокрема, безкоштовний інтернет, система безпеки, камері відеонагляду. Крім того, мешканці містечка будуть забезпечені безкоштовним харчуванням, за комунальні послуги не сплачуватимуть. З обласного бюджету на облаштування, підведення комунікацій і інші роботи витратили близько 40 мільйонів гривень.


0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар