Нещодавно у Черкасах пацієнтці з Харкова успішно пересадили клітини від неродинного, але повністю сумісного донора.
Про це повідомили в пресслужбі Черкаського клінічного онкологічного центру.
На базі онкологічного центру було проведено HLA-типування низького ступеня дослідження, на основі нього зробили висновок, що донька не підходить. Але коли родичі підходять по низькій роздільній здатності, тоді на базі можна робити дослідження високої роздільної здатності HLA-типування. Це робиться для того, щоб мати чітке розуміння, що донори повністю сходяться за всіма показниками.
Донора для трансплантації кісткового мозку знайшли в Іспанії.
“Ми обстежили дочку пацієнтки, та вона, на жаль, не підійшла. Тож матеріал хворої було надіслано в Український реєстр донорів кісткового мозку, а згодом до Міжнародного банку донорів кісткового мозку”, − розповідає лікар-гематолог обласного лікувально-діагностичного гематологічного центру Лариса Ногаєва.
Лабораторний центр закладу акредитований відповідно до вимог ДСТУ EN ISO 15189:2015 «Медичні лабораторії. Вимоги до якості та компетентності» та виконує дослідження, які закривають потреби діагностики відповідно до клінічних протоколів та лабораторний супровід лікування пацієнтів. Це має велике значення, адже є унікальна можливість робити всі дослідження в одному закладі, що прискорює роботу медиків, лікування пацієнта та заощаджує кошти, пояснюють в Черкаському клінічному онкологічному центрі.
"Тому ми можемо робити більшу кількість трансплантацій кісткового мозку. Також це дає можливість нам приймати хворих із апластичною анемією з усієї України. А для них теж дуже важливо мати донора, адже пересадка дає повне одужання такого пацієнта. Тобто людина з таким діагнозом може із своїми рідними пройти обстеження й визначити, чи підходять вони як донори", − розповідає пані Лариса.
Наразі в Центрі до родинної трансплантації кісткового мозку готують ще двох пацієнтів, яким повністю підійшли клітини рідних.
вологість:
тиск:
вітер:
0 Коментарів
Додати коментар