Kolo.News.Ukraine.Region

Лавандові поля на Полтавщині: ТОП-7 місць, які варто відвідати

Лавандові поля на Полтавщині: ТОП-7 місць, які варто відвідати
ТОП ТемаВибір редакції
Лавандові поля на Полтавщині: ТОП-7 місць, які варто відвідати Війна не скрізь 11 лип 2023 в 19:00

Раніше лавандові поля асоціювалися з Францією, та  в останні роки ця квітка здобула шалену популярність по всій Україні, і Полтавщина не виняток.

Назва рослини походить від латинського LAVA, що у перекладі означає «мити» і вказує на призначення лаванди в Стародавньому світі - римляни та греки використовували рослину для прання та миття.

Зараз лаванда росте не тільки у квітниках для краси, а й на полях, у ролі цінної ефірноолійної культури вирощується в промислових масштабах.

Зазвичай на лавандові поля їдуть закоренілі романтики, мрійники, творчі особистості та туристи, які обожнюють цвіт квітки. Ще одна причина, чому лавандові поля здобули шалену популярність – це фото. Здається, лавандові локації – це одне з найпопулярніших місць для фотосесій.

І поки ще триває цвітіння лаванди, ми хочемо розповісти про лавандові поля на Полтавщині та які послуги пропонують їх власники.

1.    Село Гиряві Ісківці, Миргородський район. Локація «Лавандовий дворик»

Локація містить довгі рядочки із широким міжряддям та ділянку із густонасадженими кущиками. «Родзинкою» локації є відсутність перешкод від лавандового поля до самого лісу дає відчуття відкритого простору.

Тут можна орендувати як все поле для фотосесії, так просто походити і помилуватися цвітом з іншими відвідувачами. Також надаються реквізити для фото.

2.    Село Піщане, неподалік Кременчука. Локація «Лавандова ферма»

Локація також призначена для фотосесій. Також тут можна придбати лавандові букети чи саджанці лаванди, мед з додаванням лаванди та лавандовий чай.

3. Лавандове поле в Решетилівці

Ця лавандова локація маленька та називається полем тільки умовно. Тут 7 рядів лаванди приблизно 50 метрів завдовжки та розплідник з маленькими «лавандятами» в кінці поля.

Власники пропонують орендувати поле для фотосесії, або ж просто погуляти, чи влаштувати пікнік.

На локації є пара столиків, стільці, м'якенький тапчан, скатертини та подушки. Також є невелике шатро. Серед реквізиту мольберти, фарби, пензлі та картини, старовинні валізи, вази та глечики, бідончик, корзинки, солом'яні капелюшки, прикраси в українському стилі, книги, посуд, мильні бульки. Для нічних фотосесій локація має велику кількість гірлянд.

4. Село Глухове, 13 км від Полтави. Локація «Лавандова оаза»

Площа лавандового поля - 0,5 га. Тут також можна орендувати поле для фотосесії, чи просто погуляти. Локація приймає і групові заняття чи екскурсії.

На лавандовій локації є стільчики, де можна покласти речі, вбиральня, місце для переодягання, дзеркало, вода, зонтик та альтанка для перепочинку, крамничка, де можна придбати живі букети лаванди, ефірні олії, саше лаванди, каву/чай.

5. Село Чечелеве, Кременчуцький район. Локація «Country House»

«Country House» - це садиба зеленого туризму, де крім насолоди лавандовим полем, можна цікаво та змістовно провести час. Наприклад долучитися до майстер-класу з виготовлення лавандових пундиків, лавандового лимонаду чи саше із запашних трав.

Тут організовують екскурсії для туристів, що включають в себе чимало різноманітних активностей.

На локації є реквізит для фото, а також різноманітні фотозони і не лише з лавандою. На території можна придбати лавандовий сироп, масло, букетики тощо.

6. Село Березоточа, Лубенська міська громада. Лавандове поле Дослідної станції лікарських рослин

Ще одне лавандове поле ми знайшли на Лубенщині. Ним опікуються фахівці Дослідної станції лікарських рослин. Відвідувачам пропонують оренду для фотосесії або ж прогулянку квітучим полем.

7. Село Сасинівка, колишнього Пирятинського району. Лавандове поле «Scents and Sensations»

Лавандове поле «Scents and Sensations» знаходиться в селі Сасинівка Полтавської області під Пирятином.

Традиційно відвідувачам пропонують оренду для фотосесії та прогулянку у форматі парку.

Для фотосесій є реквізит: дерев’яна драбина, стільчик, табурет (все блакитного кольору), металевий бідон-молочник, плетений кошик. Крім того, можна придбати різноманітні лавандові сувеніри.

 

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар