Kolo.News.Ukraine.Region

У Полтаві стартувало "Свято меду": скільки коштує та який цього року врожай

У Полтаві стартувало "Свято меду": скільки коштує та який цього року врожай
ТОП ТемаВибір редакції
У Полтаві стартувало "Свято меду": скільки коштує та який цього року врожай Війна не скрізь 10 серп 2023 в 19:44

У Полтаві сьогодні, 10 серпня, стартувало "Свято меду". Традиційно триватиме воно 4 дні, до 13 серпня.

Скільки коштує мед та який цього року "врожай" - дізнавалася наша редакція.

Щорічно в останній місяць літа пасічники з Полтавщини та інших областей збираються у центрі міста, неподалік Полтавського обласного театру імені М.В. Гоголя, на "Свято меду". Сюди звозять крафтові вироби та бджолярну продукцію.

У перший день ярмарку поруч із театром Гоголя розмістилося з десяток наметів бджолярів. Навпроти - ряд столів із крафтовими та сувенірними виробами народних умільців. Майже біля кожного намету по кілька осіб розглядають та купляють продукцію.

- Щороку відвідую "Свято меду". Тут кращі із кращих продуктів можна придбати, - говорить полтавець Василь Семенов. - Ось купив літр меду з акації. Гречаний чомусь не любить жінка моя. І собі пляшку медовухи. Завтра прийду ще за однією. Ми її п'ємо замість ваших шампанських у Новорічну ніч.

Цього року врожай меду дуже слабкий, зазначають пасічники. На це вплинули погодні умови.

- Холода були. Бджілки майже не літали. У нас пасіка велика, тож змогли щось взяти. Кожного року на виставці багато людей, а в цьому році - мало дуже, бо немає з чим приїздити, - каже пані Тетяна. Має пасіку у селі Лани Диканського району.

Сьогодні ціна за півлітра меду коливається від 75 до 200 гривень. Все залежить від виду меду. Найдорожчий - липовий.

Організатори "Свята меду" - ГС "Обласне об'єднання "Полтавський пасічник"" анонсували у п'ятницю, 11 серпня, о 17:00 виступ гурту ОНЕРОЇД. Під час свята збиратимуть й кошти на придбання автомобіля для полтавських військових.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар