Kolo.News.Ukraine.Region

Близько 7% території виноградників півдня України постраждали через ворожі обстріли

Близько 7% території виноградників півдня України постраждали через ворожі обстріли
Близько 7% території виноградників півдня України постраждали через ворожі обстріли Новини України 18 серп 2023 в 12:04

В Одеській області зосереджено 70% виноградників України. Загальна площа становить понад 23 тисячі гектарів. Близько 7% цих територій постраждали через ворожі обстріли.

Про це розповіла директорка департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації Алла Стоянова.

“На виноградниках Одещині вирощують близько 260 тисяч тонн винограду. Виноградарством займаються 200 сільгосппідприємств області, з них 49 виноробних підприємств. Найбільше виноградників у Болградському районі, там вирощують 78 тис. тонн винограду. У Білгород-Дністровському районі – 76 тисяч тонн. В Одеському районі – 27 тисяч тонн”, – розповіла очільниця профільного Департаменту.

Алла Стоянова додала, що у галузі виноградарства працює від 5 до 7 тисяч осіб, а у сезон ці показники виростають вдвічі. Також вона зазначила, що у регіоні створено єдину державну інформаційну систему “Виноградарсько-виноробний реєстр”.

За інформацією ОВА, 7% території виноградників півдня України постраждали через ворожі обстріли.

Нагадаємо, 9 серпня у другому читанні Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №9030 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції”.

"Прийняття законопроєкту дає можливість виноградарським та виноробним підприємствам брати участь не лише в Програмі "Доступні кредити 5-7-9", а й відкриває шлях до грантової державної програми "єРобота" в напрямку "Новий рівень: Переробка". Це буде сприяти збільшенню площ вирощування винограду та розширить можливості крафтового виробництва вина", — розповіла директорка департаменту аграрної політики Одеської ОВА Алла Стоянова.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар