Kolo.News.Ukraine.Region

На Полтавщині будують медовий завод

На Полтавщині будують медовий завод
На Полтавщині будують медовий завод Новини України 24 серп 2023 в 16:43

ПСП «Дружба» на Семенівщині Полтавської області розводить українську степову породу бджіл. У планах підприємства — запустити медовий завод, який нині облаштовують.

Із 2017 року підприємство взяло курс на промислове бджільництво. Тут знаходиться найбільша племінна матко-вивідна бджолина пасіка, пишуть на сайті "Аграрії разом".

«У майбутньому на медовому заводі планується проводити гомогенізацію — перемішування меду, щоб затримати процес кристалізації (підготовка до європейських стандартів), проте обладнання для цього поки не поставили», — розповів Костянтин Ємельянов, виконавчий директор торгового дому «Меди Межиріччя».

У 2018 році пасіка ПСП «Дружба» була найбільшою в Україні, досягла кількості 8 тисяч бджолосімей, із них 500 бджолосімей – матковивідна пасіка, щоб розводити цих комах та підтримувати їхній генофонд.

У 2018-2019 роках на підприємстві розробили медовий конвеєр — сіяли медові трави, тож усе літо бджоли не сиділи без роботи, постійно збирали мед і нектар.

Масово мед викачують раз за сезон, проте потім можуть викачати невелику кількість. ПСП «Дружба» на Семенівщині розводить українську степову породу бджіл.

У планах підприємства — запустити медовий завод, який нині облаштовують.

Читайте також: У Полтаві стартувало "Свято меду": скільки коштує та який цього року врожай

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар