Kolo.News.Ukraine.Region

Традицію і технологію вишивки жіночої сорочки на Гадяччині внесли до нематеріальної спадщини України

Традицію і технологію вишивки жіночої сорочки на Гадяччині внесли до нематеріальної спадщини України
ТОП Тема
Традицію і технологію вишивки жіночої сорочки на Гадяччині внесли до нематеріальної спадщини України Новини України 16 лип 2023 в 13:14

Міністерство культури та інформаційної політики додало до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України 5 нових позицій:

Традиційне ремесло бджільництва у Сватівському районі Луганської області;

Традиція гуцульського художнього дерево-різьблення;

Традиційний обряд Маланка с. Белелуя Івано-Франківської області;

Традиційні жіночі прикраси із бісеру на Прикарпатті;

Традиція і технологія вишивки жіночої сорочки на Гадяччині.

Відповідний наказ 12 липня 2023 року підписав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Наразі територіальні громади мають подати Міністерству культури та інформаційної політики України плани охорони елементів. До його розробки мають залучити громадськість. Також план має містити інформацію про передачу знань про елементи нематеріальної культурної спадщини  у спільнотах, дослідження культурного простору, пов’язаного з елементом, підвищення обізнаності про елемент серед широкого загалу.

Подання елементу Традиція і технологія вишивки жіночої сорочки на Гадяччині до Національного переліку культурної спадщини має вагоме значення. Адже в умовах злочинної війни, розв'язаної росією, в спробі знищити нашу національну ідентичність, традицію, історію та самобутність, нематеріальна культурна спадщина постає не тільки джерелом нашої духовності, а й основою української незламності.

Традиція і технологія вишивки жіночої сорочки на Гадяччині – не лише популяризація Гадяцького краю як історико-культурної спадщини, туристично-привабливого регіону зі своїм генетичним кодом, а, перш за все, жива спадщина, відома як в Україні, так і за її межами.

Читайте також: «Українські Мальдіви» і навіть піраміди – туристичні атракції центральної України

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар