Kolo.News.Ukraine.Region

Черкаська ОВА рекомендує паломників утриматися від відвідин Умані на свято Рош га-Шана

Черкаська ОВА рекомендує паломників утриматися від відвідин Умані на свято Рош га-Шана
Черкаська ОВА рекомендує паломників утриматися від відвідин Умані на свято Рош га-Шана Новини України 08 серп 2023 в 16:00

Голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець повідомив, що влада області рекомендує паломникам максимально утриматися від відвідин Умані, враховуючи війну, регулярні масовані обстріли нашої країни та можливі провокації з боку росії.

«Водночас розуміємо, що частина вірян, як і торік, усе ж наважаться приїхати. Тому спільно з міською владою, сектором безпеки й оборони, усіма профільними службами вже працюємо превентивно.  Сьогодні з цього питання провели засідання спецкомісії за участі заступника Надзвичайного і Повноважного Посла Держави Ізраїль в Україні пані Лірон Фінкельштейн», – розповів посадовець.

За його словами, передусім, координується робота щодо безпекових заходів. Вони, як і торік, будуть посилені.

«У деталях поінформую згодом. Також пропрацьовуємо інші напрями, маючи досвід попередніх святкувань. Ідеться про надання меддопомоги, функціонування закладів громадського харчування, роботу комунальників, протиепідемічні заходи та ін. Ключовий пріоритет незмінний – безпека місцевих жителів і приїжджих», – наголосив Ігор Табурець.

Цього року свято припадає на 15-17 вересня. В Україні свято відоме завдяки паломництву до могили цадика Нахмана в Умані. В останній рік свого життя засновник течії брацлавського хасидизму закликав усіх послідовників провести свято разом з ним. Його учні, на чолі з Натаном витлумачили це як заклик до відвідин могили вчителя.

Читайте також: У Черкаській області 83% укриттів у закладах освіти готові до експлуатації

2022 року, попри повномасштабне вторгнення росіян до України, хасиди прибули до Умані на святкування.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар