Kolo.News.Ukraine.Region

На Дніпропетровщині дозволили ловити рибу

На Дніпропетровщині дозволили ловити рибу
На Дніпропетровщині дозволили ловити рибу Новини України 08 серп 2023 в 18:00

Після підриву окупантами Каховської ГЕС в області заборонили вилов риби. Відслідковували стан річок. Моніторили, як вплинув екоцид на показники води. Обмеження діяло майже два місяці. Віднині його скасовано, повідомили у Дніпропетровській ОВА.

«Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій скасувала заборону на вилов риби. Вона діяла в області майже два місяці. Весь цей час фахівці здійснювали моніторинг стану річок. Відслідковували, як скоєний ворогом злочин проти довкілля, вплине на якість води у них. Перевіряли її й на наявність збудників кишкових інфекцій», – пояснила директорка департаменту екології та природних ресурсів ОВА Катерина Шаповалова.

Їхній висновок – показники у нормі. Тож віднині вилов риби дозволений. Промисловий, спортивний, любительський та підводний.

Разом з тим у департаменті нагадали – під забороною залишається «полювання» на раків. У цих річкових мешканців сезон розмноження, а тому чіпати до кінця вересня їх не можна.

На порушників чекає штраф – до 680 грн. А ще – збиток по 3332 грн за кожного незаконно спійманого рака.

Нагадаємо, хоча літо потроху добігає кінця, але на морі на початку осені ще можна добре відпочити. В Одесі готують пляжі до відкриття оксамитового сезону, про це повідомив начальник Одеської ОВА Олег Кіпер. За словами посадовця, теракт росіян на Каховській ГЕС зірвав початок пляжного сезону в Одесі. Проте станом на сьогодні якість води у Чорному морі стабілізувалася та відповідає всім санітарним нормам.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар