Kolo.News.Ukraine.Region

Понад 10 тисяч школярів Полтавщини через війну навчаються за кордоном

Понад 10 тисяч школярів Полтавщини через війну навчаються за кордоном
ТОП Тема
Понад 10 тисяч школярів Полтавщини через війну навчаються за кордоном Регіони у війні 14 черв 2023 в 12:00

Директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський розповів, що в 2022 році за межі України виїхали майже 16 тисяч здобувачів освіти з Полтавщини.

      У зв'язку з введенням на території країни військового стану, значна кількість дітей покинули територію, але незалежно від місця перебування, всім дітям гарантується право на безперервне здобуття освіти, то долучення до освіти в формі дистанційній або будь-якій іншій, яка є найбільш безпечна для всіх учасників. У нас 528 закладів загальної середньої освіти, в яких навчається 138 тисяч дітей. Протягом минулого року 16 тисяч виїхало за кордон, або 11,6 відсотків від загальної кількості. Станом на 1 вересня 2022 року за кордоном навчалися 11800 дітей, тобто 8,4 відсотків. І станом на 9 червня, тобто вже із закінченням навчального року, 10300 дітей, або 7,5 відсотків навчаються за кордоном.

Діти, які перебувають за кордоном, здобувають освіту за місцем свого тимчасового перебування, дистанційно у школах Полтавської області або можуть поєднувати різні форми навчання. Крім того, після початку бойових дій 352 педагоги виїхали за кордон. Станом на 1 вересня, на початок навчального року, 179 педагогічних працівників перебували за кордоном, і станом на кінець навчального року – 105 осіб.

Згідно рекомендацій Міністерства Освіти України, розглядаються наступні варіанти здобуття освіти під час дії воєнного стану:

Навчатись тільки в закладі освіти країни перебування учня за очною формою навчання

Поєднувати навчання в закладі освіти країни перебування за очною формою і в закладі загальної і середньої освіти України, зокрема Державному ліцею Міжнародна українська школа, за однією з форм навчання, яка передбачена законодавством, тобто дистанційна, сімейна або екстернатна.

Навчатися в закладах або класах, які організовані в країнах перебування за ініціативою громадських організацій українців, за сприяння органів управління освітою цих країн та місцевою владою, і які надають освітні послуги у співпраці з Державним ліцеєм Міжнародна українська школа,  відповідно до укладеного договору.

Якщо це не суперечить законодавству України перебування, навчатися тільки в закладі освіти України за однією з форми навчання, передбачених законодавством, тобто дистанційно, сімейно або екстернатно.

Читайте також: Дівчинка, яка втратила ногу внаслідок обстрілу росіян, повернулась у спорт


0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар