Директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський розповів, що в 2022 році за межі України виїхали майже 16 тисяч здобувачів освіти з Полтавщини.
– У зв'язку з введенням на території країни військового стану, значна кількість дітей покинули територію, але незалежно від місця перебування, всім дітям гарантується право на безперервне здобуття освіти, то долучення до освіти в формі дистанційній або будь-якій іншій, яка є найбільш безпечна для всіх учасників. У нас 528 закладів загальної середньої освіти, в яких навчається 138 тисяч дітей. Протягом минулого року 16 тисяч виїхало за кордон, або 11,6 відсотків від загальної кількості. Станом на 1 вересня 2022 року за кордоном навчалися 11800 дітей, тобто 8,4 відсотків. І станом на 9 червня, тобто вже із закінченням навчального року, 10300 дітей, або 7,5 відсотків навчаються за кордоном.
Діти, які перебувають за кордоном, здобувають освіту за місцем свого тимчасового перебування, дистанційно у школах Полтавської області або можуть поєднувати різні форми навчання. Крім того, після початку бойових дій 352 педагоги виїхали за кордон. Станом на 1 вересня, на початок навчального року, 179 педагогічних працівників перебували за кордоном, і станом на кінець навчального року – 105 осіб.
Згідно рекомендацій Міністерства Освіти України, розглядаються наступні варіанти здобуття освіти під час дії воєнного стану:
Навчатись тільки в закладі освіти країни перебування учня за очною формою навчання
Поєднувати навчання в закладі освіти країни перебування за очною формою і в закладі загальної і середньої освіти України, зокрема Державному ліцею Міжнародна українська школа, за однією з форм навчання, яка передбачена законодавством, тобто дистанційна, сімейна або екстернатна.
Навчатися в закладах або класах, які організовані в країнах перебування за ініціативою громадських організацій українців, за сприяння органів управління освітою цих країн та місцевою владою, і які надають освітні послуги у співпраці з Державним ліцеєм Міжнародна українська школа, відповідно до укладеного договору.
Якщо це не суперечить законодавству України перебування, навчатися тільки в закладі освіти України за однією з форми навчання, передбачених законодавством, тобто дистанційно, сімейно або екстернатно.
Читайте також: Дівчинка, яка втратила ногу внаслідок обстрілу росіян, повернулась у спорт
вологість:
тиск:
вітер:
0 Коментарів
Додати коментар