Kolo.News.Ukraine.Region

Майже пів тисячі тварин-переселенців проживають у притулку на Дніпропетровщині

Майже пів тисячі тварин-переселенців проживають у притулку на Дніпропетровщині
Вибір редакції
Майже пів тисячі тварин-переселенців проживають у притулку на Дніпропетровщині Регіони у війні 25 черв 2023 в 20:21

У притулку "Друг" на Дніпропетровщині близько 500 тварин, ще 200 проживають в іншому місці. Майже всі собаки евакуйовані з Донецької, Луганської, Запорізької та інших областей. В деяких з них були поранення та контузії. Більше 10 тварин мають інвалідність. Нещодавно там посилилися й чотирилапі з затопленої Херсонщини. За попередніми підрахунками, таких тварин близько 300.

Як рятували тварин з підтопленого Херсону та як вони себе почувають у притулку та нових родинах - дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Ще 6 червня біля одного із волонтерських штабів містяни могли забрати врятованих з Херсона тварин додому. Одна із тих, хто прихистив собаку — Еріка Волкова. Собаку назвали Мотею. За словами ветеринара, який оглядав, їй три роки. Дівчина розповіла: у тварини були рани на тілі та розірвана губа, тож забрали спочатку її полікувати. Однак родина Еріки прикипіла до Моті, тому вирішили з нею не розлучатися. Зараз тварина живе в приватному будинку, вільно гуляє на подвір’ї та має іграшки.

"Вона дуже боялася, що її кинуть, і це дуже відчувалося. Вона дуже сильно була перелякана, майже не йшла на контакт. Але як тільки мама її взяла на руки, то вона одразу прив’язалася та за нами ходила", — розповіла дівчина.

Координатор Центру допомоги тваринам Сергій Луденський, який вивозить тварин з областей, де точаться бої, розповідає: в день руйнування Каховської ГЕС зібрали команду та протягом дев`яти днів рятували тварин від утоплення. Серед них були й качки, курки, черепаха та їжак. За підрахунками чоловіка, разом з волонтерами з інших міст врятували близько півтори тисячі тварин. До Дніпра приїхали близько 300.

"Одразу поїхало дві машини, 6 людей, понад тонну корма ми туди одразу взяли, переноски. Потрапили під обстріл. Звісно, було страшно, але треба було працювати. Перші дні — вони були надважливі. Деякі тварини залишалися десь в куточку забиті або зачинені на другому поверсі якоїсь будівлі", — розповів Сергій.

Зараз у Центрі допомоги тваринам створюють базу тих, хто забрав врятованих собак та слідкуватимуть за їхньою подальшою долею. Також деяких тварин волонтери прилаштували до притулків. 24 собаки знайшли тимчасову домівку в Марини Болоховець. Зараз вони в неї на карантині.

"Вони сухі вже приїхали, дорога довга була, блокпости. Перші три дні сиділи по будках, боялися. Вже відійшли. Але кілька цуценят ще бояться", — говорить жінка.

Притулок "Друг" Марина заснувала 10 років тому. У ньому 500 тварин, ще 200 проживають в іншому місці. Майже всі собаки евакуйовані з Донецької, Луганської, Запорізької та інших областей. В деяких з них були поранення та контузії. Більше 10 тварин мають інвалідність. Власниця притулку каже: собакам з Херсона потрібно адаптуватися — а це щонайменше 2 місяці.

"Ми не віддавали ще тварин з Херсона в сім’ї. Це буде не раніше, ніж через 4-5 тижнів. Який би порив в населення не був, але всі волонтери протягом багатьох років зіштовхуються з тим, що цей порив на перші 2-3 дні", — говорить вона.

Жінка переважно шукає нових господарів для собак через знайомих, аби бути впевненою, що вони житимуть в належних умовах. Також деяких тварин прилаштовує в інші країни. Каже: більшість почали забирати собак з Херсона імпульсивно і лише потім зрозуміли всю відповідальність. Тож радить людям спочатку все обміркувати, аби тварина дійсно потрапила в надійні руки.

0 Коментарів

Коментарі не знайдені

Додати коментар